У багатьох містах Грузії тривають мітинги, народ показує свою волю до боротьби, і вимагає призначення нових виборів. Про ситуацію в країні сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів член політради “Єдиного національного руху” Грузії, міністр оборони Грузії у 2012 році Дмитро Шашкін.
“Останні 73 дні щодня перекривається центральний проспект міста Тбілісі. Проходять мітинги в різних містах, зокрема в Батумі, Кутаїсі та інших. Народ показує свою волю до боротьби. Народ вимагає, щоб відпустили всіх політичних в’язнів, зокрема Міхеїла Саакашвілі, і призначили нові вибори”, — наголосив спікер.
Народ Грузії продовжуватиме боротися проти російської окупації, як робив це століттями, переконаний Шашкін. І акцентував: важливо, щоб західні партнери розуміли, що насправді відбувається сьогодні в країні.
“Дуже важливо, щоб наші західні партнери та друзі усвідомили свою частину відповідальності, зокрема за 2020 рік. Тоді завдяки Євросоюзу “спустили на гальмах” повністю сфальсифіковані вибори. Із 3 000 дільниць було доведено, що на 900 не просто фальсифікація відбулася, а повністю були змінені протоколи виборчої комісії. У Євросоюзі є своя частка відповідальності в тому, що відбувається в Грузії зараз”, — упевнений гість ефіру.
Ексміністр заявив, що наразі опозиція і народ Грузії, протестуючи на вулицях, чекає, коли влада посиплеться.
“Російський олігарх Бідзіна Іванішвілі (прем’єр-міністр Грузії у 2012-2013 роках, — ред.), який реально керує країною, ставить завдання — дотягнути до червня. Він і його “російська мрія” вважають, що зараз почнеться велика “торгівля”, переговори між Заходом і Росією. Вони цього чекають. І думають, що вони також будуть предметом цих переговорів. Це така легенда, що так звана нова Ялта буде. Повна маячня, але вони в це вірять, на жаль. І чекають початку переговорів. Тому набирають заручників (понад 400 осіб заарештовано під час мітингів у Грузії, — ред.), щоб потім “торгуватися”, зокрема й цими людьми”, — переконаний спікер.
Він нагадав, що уряд Грузії офіційно заявив, що не хоче вступати до Євросоюзу і зупинив переговори.
“Не треба бути особливо геніальним політиком або експертом, щоб зрозуміти, що вони роблять усе для того, щоб Грузія не приєдналася до Євросоюзу. І тут інтереси Росії та її проксі-сили в Грузії перетинаються. РФ не потрібно, щоб Грузія була в Євросоюзі зі зрозумілих причин. Владі не потрібно, щоб Грузія була в Євросоюзі з інших причин — буде важче грабувати країну і красти гроші. Необхідно буде дотримуватися певних правил демократії тощо. Ці люди не збираються Грузію вести в Євросоюз. Вони порушили Конституцію, в якій прямо написано, що будь-який уряд Грузії має робити все для того, щоб країна стала членом ЄС. Вони Конституцію порушили, не збираються і не хочуть, щоб Грузія була частиною Європейського Союзу”, — акцентував ексміністр.
Гість ефіру також закликав західних партнерів тверезо оцінити ситуацію. Адже досі єдина країна Європи, яка запровадила вчасно санкції на представників грузинської влади, це Україна.
“Балтійські країни намагаються щось зробити, але дуже далекі від цього. Усі кроки наших європейських партнерів вказують на те, що вони не розуміють, що відбувається в Грузії. Вони не розуміють того, насамперед, що Росія зараз де-факто заволодіває середнім транспортним коридором. Це коридор Китай — Європа. Грузія стала “заднім двором” Російської Федерації, через яку заходять і виходять будь-які підсанкційні продукти. Якщо хтось думає, що не закривши ось ці задні двері, можна гарантувати безпеку Європи, зокрема безпеку України, він дуже сильно помиляється. Путін після укладення будь-яких договорів намагатиметься відновитися. І маючи такий канал, контролюючи середній торговельний потік з Азії в Європу, відновиться дуже швидко, і війна прийде в Європу знову”, — підсумував Дмитро Шашкін.
Читайте також: Російський і білоруський наративи не пройдуть, — Шашкін про ситуацію в Грузії
Раніше Грузія вийшла з Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це на сесії ПАРЄ заявила керівниця парламентської делегації Грузії Тея Цулукіані. Цей крок вона пояснила нібито шантажем її країни з боку ПАРЄ.