Центр медичної евакуації українських пацієнтів відкрили у ЄС

Ілюстративне фото: ukrinform.com

Сьогодні, 1 вересня, у Польщі офіційно відкрили новий Центр медичної евакуації ЄС для українських пацієнтів, з посиланням на сайт Єврокомісії повідомляє FREEДОМ.

Хаб стратегічно розташований неподалік польського міста Жешува, в якому розташований один із найближчих до України аеропортів.

Новий центр медичної евакуації ЄС є частиною ширшої програми медичної евакуації, запущеної Європейським Союзом у березні 2022 року. Програма передбачає лікування українських пацієнтів у клініках ЄС.

У хабі пацієнтам буде надано цілодобовий догляд, скринінг на захворювання, вакцинацію та підтримку психічного здоров’я. Хаб також призначений для полегшення роботи медичного персоналу, який доглядає вразливих пацієнтів, які прибувають з України.

Схема медичної евакуації включає два рейси медичної евакуації на тиждень, запропоновані Норвегією, та транспортування пацієнтів із Жешува до країн, які пропонують подальше лікування.

“Кількість поранених в Україні зростає з кожним днем, і лікарні, яким вже не вистачає коштів, щосили намагаються задовольнити потреби. Водночас руйнування медичних закладів позбавляє хронічно хворих пацієнтів необхідного для виживання лікування. Ми не можемо кинути цих людей. У відповідь ЄС активізує свої операції з медичної евакуації українських пацієнтів з новим центром недалеко від Жешува. Центр Medevac відіграватиме ключову роль у швидкій доставці пацієнтів до лікарень по всій Європі. Це справжній приклад солідарності ЄС”, — наголосив комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Янез Ленарчич.

Представник Євросоюзу Балаш Ужварі додав, що з 11 березня на лікування до ЄС евакуювали понад 1 100 українських пацієнтів, їх прийняли у 18 країнах — Німеччині, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембурзі, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландах, Австрії, Норвегії, Литві, Фінляндії, Польщі та Чехії.

Зазначимо, що медична евакуація координується Міністерством охорони здоров’я України у співпраці з Європейською комісією та здійснюється за підтримки міжнародних партнерів.

Насамперед медична евакуація здійснюється для українців, які мають:

  • складні мінно-вибухові ушкодження, які потребують висококваліфікованої медичної допомоги;
  • значні опіки;
  • онкологічні патології, що потребують висококваліфікованого лікування;
  • рідкісні захворювання (діти).
Прямий ефір