Цей тиждень у ПАРЄ — український: перші підсумки підбила Мезенцева (ВІДЕО)

Марія Мезенцева та члени української делегації в ПАРЄ. Фото: Facebook/Марія Мезенцева

Під час засідання сесії ПАРЄ у Страсбурзі сьогодні, 27 червня, делегати ухвалили резолюцію про допомогу українським зовнішньо та внутрішньо переміщеним особам. Про деталі цього документа, а також інших, ухвалених на підтримку України в межах літньої сесії Асамблеї, в ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ розповіла голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Вона повідомила, що учасники приділили увагу фінансовій підтримці та продовженню програм Євросоюзу для українців.

“Дуже важливо, що зроблено акцент на освіту дітей, на фінансову підтримку і продовження програм Євросоюзу, на які вже було спрямовано близько 4,5 млрд євро. Це спеціальна програма, яка діє для всіх українців”, — зазначила Мезенцева.

Крім того, у ПАРЄ говорили про сприяння в поверненні додому не тільки громадян, які тимчасово перебувають за кордоном, а й викрадених Росією українських дітей, цивільних заручників і військовополонених.

“Дуже важливо, що ми також бачимо тут правильне міжнародне трактування. Наприклад, “дії в найкращих інтересах дитини”. Тому що тут теж є маніпуляції з російського боку: вони вважають, що вони, цитую, “врятували українських дітей від війни”, яку самі розпочали. Загалом питання внутрішньо, зовнішньо переміщених українців і дітей залишаються в топ-трьох пріоритетів поряд зі створенням спеціального трибуналу, який ця організація далі проводитиме”, — наголосила голова української делегації. 

Вона нагадала, що напередодні ПАРЄ підтримала ще три резолюції на підтримку України.

“Ми проголосували три резолюції вчора, ще одну — сьогодні. І точно можемо сказати, що цей тиждень — результативний, важливий і український”, — сказала Мезенцева.

І акцентувала, що в затверджених резолюціях ПАРЄ підтримані пункти української формули миру.

“Повернення полонених цивільних, українських діток, незаконно депортованих Росією, це пункт четвертий формули миру Зеленського. І пункт номер сім — створення спецтрибуналу. І, звичайно ж, інші пункти формули миру підтримані цього тижня в спеціальних резолюціях ПАРЄ”, — доповнила Марія Мезенцева.

Вона також зупинилася на резолюції “Протидія стиранню культурної ідентичності за часів війни та миру”, авторства членкині української делегації Євгенії Кравчук.

“У документі чітко позначено, що триває геноцид з боку РФ — стирання нашої ідентичності як українців. Тому в ПАРЄ побачили згорілі книжки з харківської друкарні (знищеної внаслідок ракетного удару РФ, — ред.). Ми поінформували, що Фонд Говарда Баффета допомагатиме придбати нову техніку для того, щоб дітки у вересні все-таки отримали шкільні книжки. Це першочергова потреба. І, звичайно, ми говоримо про те, що компенсаційний механізм і його категорії можуть бути розширені на сферу культури, відновлення музеїв, церков, історичних пам’яток”, — резюмувала Мезенцева.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила три важливі резолюції для України: про що вони

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидний намір РФ у знищенні української культурної спадщини та призначила спецтрибунал для Росії за воєнні злочини.

Прямий ефір