“Це взаємовигідний проєкт, і він має бути реалізований”: створення українських зернових хабів на території інших країн прокоментував Гапон

Ілюстративне фото: pixabay.com

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити зернові хаби в портах Африки. Про це він заявив під час виступу на саміті Цілей сталого розвитку. Така ідея розглядається аграріями України з 2009 року, тому що це вигідно не тільки для країн, які розмістять на своїй території українські хаби, але й Україні. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова громадського об’єднання (ГО) “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.

“Ще з 2009 по 2011 рік в аграрних колах обговорювалася тема створення хабів на території нашої планети. Тобто це не тільки стосувалося Африки, але й Китаю, інших країн — Індії, Бангладеш, Саудівської Аравії, Оману і так далі. Ця програма існує давним-давно”, — зазначив він.

Гапон запевнив, що цей проєкт взаємовигідний для всіх сторін і має бути реалізований.

“Що це дає країнам? Одна справа, коли ти маєш контракти на поставку для своєї країни необхідної кількості тонн зерна, з країною, яка забезпечує твою продовольчу безпеку, а інша, коли ти маєш це зерно на своїй території. Для нас що це означає? Ми не просто торгуємо з міжнародними трейдерами, ми привозимо самі на себе зерно і реалізуємо його всередині тих країн, на які воно розраховане. Це взаємовигідний проєкт, він має право на життя, і він має бути реалізований. Ми про нього говоримо вже дуже багато років”, — резюмував він.

Читайте також: Зернове питання буде вирішено, коли з країнами ЄС буде розроблено систему експорту українського зерна — думка Гапона

Прямий ефір