Це відповідь як засіб стримування: у Німеччині відреагували на погрози Путіна через розміщення “Томагавків” (ВІДЕО)

Ракети "Томагавк". Фото: gettyimages.com

Вашингтон і Берлін домовилися про розміщення американських ракет “Томагавк” (Tomahawk) на території Німеччини для зміцнення обороноздатності НАТО в Європі. Раніше США використовували цей тип снарядів для ударів по цілях в Іраку та Афганістані. Дальність польоту “Томагавка” — до 2 500 кілометрів, при цьому швидкість — 900 км/год. На рішення вже відреагували в Кремлі: диктатор Путін пригрозив дзеркальними діями, повідомляє FREEДОМ.

Рішення про розміщення ракет “Томагавк” на території Німеччини готувалося давно і повністю відповідає стратегії безпеки країни, заявив пресі канцлер ФРН Олаф Шольц. Ще більш актуальною домовленість стала на тлі повномасштабної війни Росії проти України та погроз, які виходять із Кремля щодо країн НАТО.

“Росія масово нехтує всіма угодами про контроль над озброєннями за останні кілька десятиліть. Ми всі хотіли б знову жити у світі, в якому контроль над озброєннями має велике значення. Але зараз йдеться про гарантування нашої безпеки за допомогою необхідного стримування, щоб не допустити війни”, — цитує агенція AFP Олафа Шольца.

У відповідь диктатор Путін заявив, що Росія після розміщення “Томагавків” у Німеччині вважатиме себе вільною від мораторію на розгортання ударних засобів різної дальності, зокрема в берегових військах ВМФ. А прессекретар Путіна Дмитро Пєсков пішов далі та сказав, що європейські столиці таким чином стають законними цілями військ РФ. У Кремлі також стверджують, що розробка ударних систем середньої та меншої дальності в Росії вже на завершальній стадії.

“Ракети середньої та меншої дальності — це балістичні та крилаті ракети наземного базування, здатні долати відстань від 500 до 5 500 км і, як правило, нести ядерний заряд. Взаємне розгортання подібних ракет фактично повторило б ситуацію початку 1980-х років, коли в Німеччині було розміщено американські ракети “Першинг”, а Радянський Союз, зі свого боку, погрожував Західній Європі своїми ракетами середньої дальності”, — йдеться в публікації “Радіо Свобода”.

Однак залякати Берлін Кремлю так і не вдалося. Канцлер Олаф Шольц в обмін на нерозміщення “Томагавків” у своїй країні запропонував Путіну закінчити війну проти України та вивести свої війська. Прихильність стримування Росії висловили й у Міністерстві закордонних справ Німеччини.

“Путін лише описує те, що він уже може зробити. Його режим уже багато років озброюється ядерною зброєю, порушив Договір про ядерні сили проміжного радіуса дії та веде агресивну війну в Європі. І ми маємо відреагувати на це заради безпеки всіх нас. Якщо говорити прямо, нас не залякати подібними заявами. Наш аналіз загроз показав, що ракети такого типу, заборонені договором, уже давно розроблені й розгорнуті. І те, що ми плануємо зараз, — це відповідь як засіб стримування, щоб зброя не була використана проти Німеччини або інших цілей”, — зазначив офіційний представник Міністерства закордонних справ Німеччини Себастьян Фішер.

Додамо, ще 1987 року США та Радянський Союз уклали Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Документ зобов’язував обидві сторони не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої та малої дальності. У 2019 році Вашингтон вийшов з договору, заявивши, що Москва порушила його, створивши крилату ракету наземного базування для комплексу “Іскандер”.

Читайте також: США розмістять крилаті ракети “Томагавк” у Німеччині — причини (ВІДЕО)

Прямий ефір