Це вбивство — і в політичному, і в суто кримінальному сенсі, — Осовцов про смерть Навального

Акція протесту перед російським посольством у Берліні у зв'язку зі смертю Навального. Фото: ap.org

Російського опозиційного політика Олексія Навального найімовірніше вбили за наказом глави Кремля Путіна. Навіть якщо розглядати варіант природної смерті — у будь-якому разі час, який Навальний провів у в’язниці, і те, що над ним там чинили, безпосередньо призвело до його загибелі. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив російський опозиційний політик, член Ради З’їзду народних депутатів Олександр Осовцов.

“Навального, безумовно, вбили. І його вбили, найімовірніше, за прямою вказівкою Путіна. Навіть якщо розглядати варіант природної смерті — у будь-якому разі час, який Олексій провів у в’язниці, і те, що над ним там робили, безпосередньо призвело до смерті”, — сказав Осовцов.

Він нагадав, що Навальний був отруєний “Новачком” кілька років тому в Омську, його дивом врятували німецькі лікарі. Та повернувшись до Росії, політика постійно тримали в тортурних умовах.

“За час ув’язнення він понад 300 днів перебував у ШІЗО — у штрафному ізоляторі, або як раніше це називали — у карцері. Але навіть коли він був не в ШІЗО, згідно з його описами, це все одно були тортури. Це або “одиночка”, або небезпечний сусід по камері, у низці випадків просто важко психічно хворий співкамерник. Це безперервна гучна музика. Йому навіть продукти не доставляли, які він купував у тюремному кіоску. Тобто всіляко над ним знущалися. Важко хвору внаслідок спроби отруєння людину кілька років катували”, — зазначив спікер.

І другий варіант — Навального просто вбили, вважає Осовцов.

“Я сподіваюся, що коли-небудь ми дізнаємося правду, як саме і що сталося. Але в будь-якому разі Навальний — жертва Путіна і його кліки. І для мене очевидно, що це вбивство — і в політичному, і в суто кримінальному сенсі”, — підкреслив політик.

Осовцов також акцентував, що Навальний — далеко не перший російський опозиціонер, який убитий режимом.

“Кривавий список Путіна величезний. Він складається як із його політичних супротивників у Росії, так і з його супротивників у Грузії, в Україні тощо. Так ще з більшої кількості взагалі невинних українців, які загинули під бомбами, під снарядами”, — доповнив спікер.

За його словами, З’їзд народних депутатів РФ, зокрема його офіси в Києві та Варшаві, вже ухвалили заяву стосовно смерті Навального.

“Зрозуміло, ми стверджуємо, що це вбивство, яке лежить на совісті, якщо доречно взагалі вимовляти слово “совість”, Путіна і його банди. Сподіваюся, що після цього трагічного дня нам [російській опозиції] вдасться подолати принаймні більшу частину розбіжностей. Не в тому сенсі, що їх не стане. Вони, звісно, завжди будуть, на відміну від слухняних диктатору функціонерів, які всі однакові. Ми ж усі різні, і на те ми й опозиція. Ми ж виступаємо саме за те, щоб мати право бути різними”, — зазначив Осовцов.

Він наголосив, що мета у російських опозиціонерів одна — розтрощити, знищити путінський режим.

“Але я впевнений, що це вбивство вже остаточно доводить, що ніякого іншого способу, окрім збройного опору як головного інструменту боротьби, бути не може. І що в короткий термін значна частина російської опозиції об’єднається саме з цією метою — що ми повинні знищити путінський режим силою”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Убивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти

Нагадаємо, пресслужба управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу (ФСВП ЯНАО), а також низка російських ЗМІ повідомили, що у виправній колонії 16 лютого помер російський опозиційний політик Олексій Навальний.

Читайте також: Мільйони в Росії симпатизували Навальному, але вони бояться виходити на вулиці, — Ейдман

Прямий ефір