У Бухаресті 29 червня розпочала роботу сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. У перший пленарний день делегатами було ухвалено українську резолюцію “Безпека і геополітичні виклики в регіоні ОБСЄ: десять років збройної агресії Російської Федерації проти України”. Її затвердження, безсумнівно, — успіх української делегації, прокоментував в ефірі телеканалу FREEДОМ експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Він акцентував, що цей документ — ініціатива української парламентської делегації. І парламентська дипломатія дуже важлива.
“Звичайно, ця резолюція не веде до негайних наслідків. Але важливо, що в Парламентській асамблеї ОБСЄ представлені делегації з усіх країн-членів організації, а це як європейські держави, так і євразійські. І всі ці делегації, приїжджаючи додому, можуть брати цей документ як один із базових для ухвалення рішень національними парламентами та урядами”, — сказав Попов.
Подібні декларації, і ПА ОБСЄ, і Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), є важливими складовими дипломатичної роботи, сказав експерт.
“А потім уже з’являються більш конкретні рішення в галузі безпеки, економіки, щодо санкцій, щодо передачі озброєння, щодо угод у галузі безпеки. Тому це важлива робота, і це, безсумнівно, успіх”, — резюмував Попов.
Як повідомлялося раніше, Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, у якій визнала дії Російської Федерації геноцидом українського народу та необхідність деколонізації РФ.