«Це сигнал і для РФ, і для союзників України»: договір про безпеку між Лондоном і Києвом прокоментував Дікінсон

Ріші Сунак і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Велика Британія — один із найнадійніших союзників України, який підтримує країну з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Підписавши угоду про гарантії безпеки, Велика Британія запевнила Україну в своїй повній довгостроковій підтримці та військовій допомозі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон, коментуючи підсумки візиту до Києва британського прем’єра Ріші Сунака.

“Британія підтримує Україну з перших днів війни, надаючи дуже конкретну і серйозну допомогу навіть до 24 лютого 2022 року. Два роки тому, коли ми вже були ближче до початку війни, Британія була першою з країн, які вирішили передати Києву велику кількість зброї. Тоді йшлося зокрема про NLAW, але зараз ми бачимо зовсім інший рівень військової підтримки. Вона значно посилилася”, — зазначив Дікінсон.

Він наголосив, що інтереси Британії, як і всього західного світу, пов’язані з перемогою України та поразкою Росії в цій війні. За словами Дікінсона, дії британського уряду підтримує народ цієї країни, тому ми бачимо такі результати партнерства.

“Ріші Сунак сказав, що це сигнал Лондона для України, що вони стоять поруч. Він сказав, що це і сигнал для Росії про те, що Захід не припинить підтримувати Україну. Я сказав би, що це теж сигнал і для інших західних партнерів Києва: вони теж мають якнайшвидше вирішити всі свої питання і посилити підтримку”, — зазначив гість ефіру.

Говорячи про договір, підписаний двома сторонами, Дікінсон акцентував: це конкретні обіцянки про те, що наскільки довго триватиме російська агресія проти України, настільки тривалою буде і британська підтримка.

“Вони готові посилити її і на землі, і на морі. Тобто і Британський королівський флот буде теж допомагати Україні”, — доповнив аналітик.

При цьому він зауважив, що в документі не йдеться про безпосередню участь британців у війні.

“Ми бачимо гарантії з боку Британії про те, що вона надаватиме Україні військову підтримку, передаватиме велику кількість зброї та іншої допомоги. Тобто це модель довгострокової підтримки, повної і гарантованої на довгострокову перспективу. Звісно, це не гарантії, що Британія воюватиме за Україну, але це гарантії, що вона буде підтримувати її”, — акцентував Дікінсон.

Він також звернув увагу на те, що неодноразово після подібних кроків Британії її приклад наслідували й інші партнери Києва. Зокрема, коли йшлося про постачання далекобійних ракет ракет, танків.

“Ми бачили це кілька разів протягом останніх двох років. Британія першою дала зброю Україні в січні 2022 року, потім британці були першими, хто обіцяв Україні танки, і після цього ми бачили рішення від Німеччини і США та інших західних партнерів. Британія була першою, хто дав Україні ракети Storm Shadow. Після французи ухвалили таке ж рішення. У нас є прецедент: те, що Британія зробила для України, інші союзники повторюють. Я думаю, що найближчим часом можливий такий самий ефект. Сподіваюся, це почнеться досить швидко з такими країнами, як Франція, Німеччина, Італія, можливо, і США”, — резюмував Дікінсон.

Читайте також: “Ми хочемо, щоб Україна перемогла”: підсумки візиту прем’єр-міністра Великої Британії до Києва (ВІДЕО)

Нагадаємо, за словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, Велика Британія стабільно залишається з Україною, і у своїх відносинах з Києвом має досить системний підхід. Для Великої Британії протистояння з Росією має історичний контекст — допомагаючи Україні, вона протистоїть “імперії зла”.

Прямий ефір