“Це призначення”: як українські волонтери допомагають жителям прифронтового Часового Яру (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щодня з прифронтових населених пунктів Донецької області евакуюють до 600 людей. Тим же, хто ще залишається, допомагають волонтери. Ризикуючи життям, вони привозять місцевим усе необхідне. В одній із таких небезпечних поїздок до Часового Яру побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Пил стовпом від машин, що пролітають на швидкості, майже непрохідна дорога і горизонти, що палають від обстрілів. Це один із найнебезпечніших районів Донецької області — Бахмутський.

Волонтери їдуть на великій швидкості з відкритими вікнами. Хоч і прохолодно, проте можна почути дрон, що наближається, а вже чи небезпечний він — ніхто не знає.

“Що ближче до Часового Яру — то виразніше чути, як гримить фронт, навіть рано вранці. Ну і мить тому бачили присутність у небі дрона, і тут уже складно сказати — наш він чи російський”, — розповіла Грамова.

Небезпека тут може підстерігати на кожному кроці, але попри це Євген везе людям питну воду — це, мабуть, найбільший дефіцит у Часовоярській громаді. В’їжджаючи в населений пункт, на перший погляд здається, що людей тут немає.

У цей район ще приїжджають евакуаційні групи, але охочих виїхати з кожним днем стає все менше, а ризики волонтерів потрапити під обстріл зростають.

Виїжджати з Часовоярської громади теж небезпечно. Є відрізки дороги, де дрони б’ють по будь-яких цілях, навіть цивільних.

“Такі місця я називаю місцем утилізації дронів, тобто коли оператор не знайшов собі жирну мету військову, і, бачачи, що дрон все одно розрядиться і впаде, він ніби його спрямовує на будь-яку ціль”, — сказав волонтер гуманітарної місії “Проліска” Євген Ткачов.

На рахунку волонтера сотні поїздок у Часів Яр. Це його рідне місто, тож, каже, і бажання туди повертатися та допомагати людям досі не вичерпалося.

“Ну це боже призначення. Ви ж поруч зі мною їдете на цій неброньованій машині. Бог нас для чогось призначив”, — зазначив волонтер.

У спробі прорвати українську оборону путінська армія закидає Бахмутський район авіаційними бомбами, стираючи на своєму шляху міста і села. Та попри це, волонтери та місцева влада не залишають людей без допомоги.

Читайте також: У Запоріжжі ліквідовують наслідки авіаудару — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір