Війна РФ проти України почалася і триває саме через рішення президента РФ Володимира Путіна, уряду і парламенту Росії. Про це сьогодні, 13 жовтня, телеканалу FREEДОМ заявив президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокс, коментуючи рішення ПАРЄ визнати Путіна диктатором.
“У нас уже було багато побоювань з приводу рівня демократії в Росії. Ми бачили, як розвивалася Росія після падіння комуністичного режиму. Були й хороші, і погані ознаки. Хорошим знаком було те, що Росія стала членом Ради Європи — захотіла бути нашим членом і жити відповідно до зобов’язань Європейської конвенції з прав людини. Ми побачили досить багато реформ, які були перспективними, і могли б допомогти розв’язати всі ті проблеми, які були в усієї цієї величезної країни”, — сказав Кокс.
Після 2000 року президент РФ Володимир Путін разом із парламентом і урядом почали розвивати більш авторитарний спосіб правління, “вони говорили про російську демократію, але це вже стало авторитарною державою”.
“Але потім, із початком агресивної війни у 2022 році, стало зрозуміло, що це навіть не авторитарне правління. Це дуже вузьке коло на чолі з президентом, підтримуване урядом і парламентом Росії, які вирішують усе самі. Вони роблять те, що хочуть. Вони думають, що це дає їм владу”, — зазначив глава ПАРЄ.
Кокс підкреслив, що війна РФ проти України розпочалася і триває саме через рішення президента Путіна, уряду і парламенту Росії.
“Але зрештою вони покажуть, що вони слабкі, вони не в змозі протистояти Україні, яка захищає не тільки свої кордони, а й свою гідність. І диктатор, підтримуваний своїм оточенням, врешті-решт, я сподіваюся і вірю в це, теж не зможе втримати свою позицію щодо громадян Росії”, — резюмував глава ПАРЄ.
Читайте також: Путін — диктатор офіційно: включення зі Страсбурга (ВІДЕО)
Нагадаємо, з 9 по 13 жовтня у французькому Страсбурзі проходила осіння сесія ПАРЄ. Україна стала однією з ключових тем сесії. 12 жовтня депутати підтримали дві важливі резолюції на підтримку України — “Забезпечення справедливого миру в Україні та довготривалої безпеки в Європі” і “Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру“. 13 жовтня ПАРЄ своєю резолюцією визнала президента Російської Федерації Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою.