Це буде цілком інакша війна, — Каракуц порівняв досвід України і Тайваню

Прапор Тайваню. Фото: ukrinform.ua

Війна за Тайвань матиме зовсім інший характер, якщо порівнювати її із війною РФ проти України. Про це заявив сьогодні, 10 квітня, кандидат історичних наук, голова громадської організації “Центр прикладних досліджень” Андрій Каракуц в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, війна за Тайвань насамперед буде пов’язана з використанням військово-морського флоту.

“Це буде війна, пов’язана з використанням авіації та далекобійних ракет. Російсько-українська війна останні місяці все більше залишається саме сухопутною війною у класичному сенсі. І саме тому доля Тайваню вирішуватиметься якраз на морі та шляхом використання балістичних ракет, ударних ракет, які зможуть зруйнувати потенціал одного із супротивників”, — сказав історик.

Крім того, Україна має сухопутний кордон із країнами НАТО, і це дозволяє якраз логістично забезпечувати постачання озброєння та постачання нафтопродуктів.

“У разі блокади Тайваню такої можливості не буде, і Китай зможе, якщо йому вдасться встановити ефективний режим блокади за кілька тижнів, “поставити Тайвань на коліна”, — підкреслив експерт.

Каракуц також зазначив, що Китай намагається вбити клин між ЄС та Сполученими Штатами, зруйнувати Трансатлантичну єдність, можливу коаліцію, яку США створюватимуть для протистояння Китаю у разі агресії проти Тайваню.

“Але саме США в цьому випадку більше розраховують на своїх союзників в азійському регіоні, це в першу чергу Японія, Філіппіни. Сполучені Штати мають якраз військово-морські бази в цьому регіоні, де останнім часом нарощують свою присутність”, — додав гість ефіру.

Читайте також: Сі готує Китай до війни: що це означає

Нагадаємо, Китайська Республіка (Тайвань) — визнана 17 країнами держава. До поразки від комуністичного режиму Мао Цзедуна у громадянській війні контролювала всю територію Китаю. З 1949 року контролює лише Тайвань та кілька невеликих островів. КНР вважає Тайвань своєю провінцією і заявляє про прагнення “мирного возз’єднання”.

Тайвань заявляє, що готовий чинити збройний опір у разі вторгнення. Тайбей користується потужною військовою та політичною підтримкою США, попри відсутність офіційних військових зв’язків, і отримує підтримку ще Японії, Австралії, Канади та країн Європи. Україна де-юре вважає Тайвань частиною КНР.

Напередодні Китай заявив, що під час військових навчань відпрацьовує оточення Тайваню. У свою чергу, у США запевнили, що уважно стежать за навчаннями Китаю у Тайвані. При цьому під час навчань Збройні сили Китаю змоделювали точні удари по Тайваню.

Прямий ефір