З Білорусі продовжують лунати гучні заяви. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заговорив про нібито загрозу для його країни з боку НАТО, повідомляє FREEДОМ.
Нібито Польщу і країни Балтії, каже Лукашенко, перетворюють на плацдарм НАТО. Низка сусідніх країн, каже білоруський диктатор, озброєні до зубів, а біля кордонів його країни величезна чисельність військ. Ну а далі — Лукашенко на все це пригрозив ядерною зброєю.
“Це буде апокаліпсис. І для цього все готово”, — сказав він.
Але експерти впевнені: подібними заявами Лукашенко нагнітає ситуацію на користь Володимира Путіна.
“Активізація Лукашенка свідчить про те, що Кремль посилює тиск на білоруського диктатора”, — зазначив політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.
Зрозуміло одне — все, що говорить Лукашенко, велів йому його господар — Путін.
“Очевидно, що Лукашенко отримав завдання від Кремля створювати видимість загрози з боку Білорусі, щоб Україна була змушена тримати на кордоні з Білоруссю підрозділи, які вона могла б використовувати на сході країни. Лукашенко в нинішній схемі Кремля виконує функцію своєрідного опудала, яке вони дістають у всіх незрозумілих ситуаціях”, — додав Олещук.
А ще ясно, що подібні заяви Лукашенка орієнтовані не на Україну, а на партнерів Києва — ЄС і НАТО.
“Лукашенко каже, що начебто дрони з Литви летять по Мінську. Це такі сигнали, мовляв, зменшуйте підтримку України, давайте про щось домовлятися. Оскільки РФ може поширити ядерну зброю. Це сценарій такого “плану Б” від Путіна: якщо в Україні щось іде не за планом, потрібно поширити на Литву і шантажувати Захід”, — сказав військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Коли потрібно погрожувати ЄС і НАТО, Лукашенко говорить про Сувалкський коридор. Коли потрібно створити черговий виток ядерної загрози, заявляється про переміщення ядерної зброї в Білорусь. Лукашенко абсолютно не самостійний, але він намагається лавірувати й утримати владу. Тому він виконує всі вимоги з Кремля, але робить їх таким чином, щоб нікуди не втягуватися безпосередньо. За фактом він хоче максимально дистанціюватися від усього, що відбувається, і зберегти владу”, — пояснив Олещук.
Польський генерал і колишній командувач Сухопутними військами Польщі Вальдемар Скшипчак заявив про необхідність замінування кордону з Росією і Білоруссю вже зараз. Однак конфлікт Росії з НАТО здається йому малоймовірним. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Delfi.
“Досвід війни в Україні показує, що знання про те, як будувати укріплення, оборонні позиції, мінні поля, щоб зупинити ворога, знову актуальні. Я вважаю, що польські та литовські кордони з Росією потрібно зміцнювати, розміщувати ешелоновані мінні поля вже зараз, у мирний час”, — сказав він.
Скшипчак також вважає, що Литва і Польща повинні почати будівництво вже зараз. І хоча, каже, у Росії немає потенціалу для початку цієї війни, проте Європі все одно необхідно готуватися і нарощувати збройні сили.
Читайте також: Чому напад Білорусі на країни Балтії не буде реалізовано, пояснив Губаревич