У Києві після закінчення робіт на щиті монумента “Батьківщина-мати” у виставковому центрі Національного музею історії України у Другій світовій війні відкрили нову музейну виставку. Вона присвячена історії тризуба. На ній представлено понад 200 автентичних артефактів, що охоплюють більш ніж тисячолітній відрізок історії України, повідомляє FREEДОМ.
На експозиції є срібники князя Володимира Великого, вірчі знаки давньоруських князів.
Боротьбу України за незалежність відображають експонати початку XX століття, новітню історію — щит із тризубом, що слугував захистом під час Революції гідності.
“Герб України є унікальним з точки зору того, що має різноманітні форми, адже не форма є головним в ньому, а є головним його зміст, його сприйняття та емоція, яку несе тризуб. Це може бути прсто намальований від руки олівцем маленький значок, схожий на буку “Щ” до Петровської доби. Або ж це може бути гарний сокіл чи будь-яке інше зображення. Але ми бачимо там тризуб — і це логічно, ми гармонійно його сприймаємо”, — прокоментував в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Серед експонатів війни Росії проти України — куртка з тризубом військовополоненого з Оленівки.
“Вся колекція представлена за допомогою музеїв, приватних колекціонерів, також комунальних музеїв із заходу України, і навіть одного шкільного музею. Для нас це все дуже символічно, дуже знаково, дуже важливо. І ті, хто нам ці речі передавав з особливим хвилюванням до Києва, розуміли цю історичну місію та важливість цієї події”, — розповів генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.
Читайте також: Дерадянізація міст, законів та армії — як змінюється Україна (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, на щиті встановили герб 7,5 метрів завдовжки і 4,5 метра завширшки, вагою в пів тонни. Спеціально для нього відлили сталь тієї ж самої марки, з якої зроблено весь монумент. Ціна проєкту — 28 млн грн (757 809 дол.).