Триває підготовка трибуналу над російськими воєнними злочинцями — подробиці від адвоката

Ілюстративне фото: pixabay.com

Робота над створенням спецтрибуналу триває. Він має бути не просто формальним, а якісним, тому так ретельно ведеться робота над тим, яким він має бути, хто має опинитися на лаві підсудних. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат, який займається збором доказів воєнних злочинів РФ проти України, Юрій Білоус.

За його словами, трибунал повинен мати спеціальну процедуру, а його рішення за злочини агресії повинні виконуватися.

“Уся дискусія щодо спеціального трибуналу за злочини зведена до того, чи будуть імунітети у так званої трійки, це — президент, прем’єр-міністр і міністр закордонних справ, чи не будуть, або які ці імунітети будуть. Тобто чи розіб’є цей трибунал імунітет вищого політичного керівництва, включно з президентом Путіним”, — сказав Білоус.

Також ведеться обговорення формату трибуналу — чи буде він гібридним або на підставі рішення Генасамблеї ООН.

“Сьогодні, я так розумію, йде дискусія щодо того, чи трибунал може бути створений через Раду Європи. Парламентська асамблея Ради Європи в червні цього року закликала створити трибунал. Хоча ПАРЄ — консультативний орган, але вона пропонує рамку, в якій потрібно працювати. Це дуже важливо. ПАРЄ пропонує судити за злочини агресії, обов’язково включно з президентом Путіним, починаючи з 2014 року. Також пропонується судити та карати вище військово-політичне керівництво Республіки Білорусь як співагресора у скоєнні цього міжнародного злочину”, — зауважив адвокат.

Білоус повідомив, що існує об’єднана група, яка займається створенням спецтрибуналу. До неї входять представники 44 країн.

“У Гаазі сидять наші прокурори, ще прокурори з низки країн допомагають, наприклад, США. Вони збирають докази для цього трибуналу. Трибунал ще не створено, але робота вже ведеться”, — звернув він увагу.

Адвокат зауважив, що такого трибуналу не було з часів Нюрнберзького процесу, тому для його створення необхідно розв’язати багато питань.

Читайте також: ПА ОБСЄ визнала дії Росії геноцидом українського народу — деталі

Нагадаємо, переговори з партнерами, які залучені до створення спецтрибуналу за злочин агресії Росії, тривають досі. Однак є шанси, що його формат буде фіналізовано вже восени.

Прямий ефір