Статистика витрат снарядів Збройними силами України є закритою інформацією, але можна приблизно оцінити, що це близько 5 тис. снарядів різного калібру на добу. Вся промисловість США на початок повномасштабної російської агресії проти України виробляла на місяць 14 тис. снарядів. Тобто витрати снарядів ЗСУ за 2-3 дні можна порівняти з їхнім місячним довоєнним американським виробництвом. Таку оцінку сьогодні, 23 квітня, дав експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
За його словами, хоча за якістю артилерії ЗСУ перевершують російську армію, за кількістю перевага залишається у росіян. Водночас, Риженко зазначив, що на певних ділянках фронту завдання, які вирішувала артилерія, наразі вирішують міномети.
“На сході настільки щільна лінія бойового зіткнення, що там відстань від наших окопів до противника становить кілька сотень метрів. Тому замість того, щоб витрачати снаряди 155-мм, вартість яких може в залежності від моделі снаряда бути від 400 до 100 тис. дол. за один, раціонально використовувати ці міни… Нас почули та почали постачати міномети та міни”, — коментує гість ефіру.
Зниженню витрачання снарядів ЗСУ, за словами експерта Центру оборонних стратегій, сприяє планування операцій за стандартами НАТО з завданням ударів по ключових точках. Водночас Риженко наголосив, що все це добре в теорії, на практиці ж Україні потрібні снаряди, які поставлятимуться проактивно, а не тоді, коли вони добігають кінця.
“Боєприпаси дуже важливі, тому що без них ми не зможемо вести бойові дії… Постачання боєприпасів має бути проактивним: не потрібно чекати, поки боєприпаси закінчаться, є спеціальні методики. Залежно від денної потреби щодо них заздалегідь розраховують необхідність поповнення запасів, їхню кількість”, — наголосив Андрій Риженко.
Читайте також: 370 тис. військовослужбовців налічує угруповання РФ в Україні, — Риженко
Нагадаємо, протягом минулої доби українські військові відбили 58 ворожих атак на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, де противник веде наступальні дії. Найзапекліші бої продовжуються за Бахмут та Мар’їнку. Втрати росіян протягом доби становили 690 убитими, 4 БпЛА та 3 танки.