Три заходи для закриття лазівок у санкціях проти РФ назвав Бураковський

Ігор Бураковський. Фото: ukrinform.com

Для того, щоб Росія не змогла оминати санкції, необхідно зробити два важливі кроки: розширити санкційну коаліцію та забезпечити комплексність обмежень. Крім того, необхідно говорити про моральні засади у діяльності окремих компаній. Такою думкою сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Він наголосив, що розширення санкційної коаліції має бути першим кроком.

“Йдеться про те, щоб усе більше країн, якщо й не підтримували безпосередньо дії наших партнерів, які намагаються вплинути на Російську Федерацію, але не порушували режим санкцій. Вирішити це можна методами дипломатії, методами м’якої сили”, — коментує гість ефіру.

Говорячи про комплексність санкцій, Бураковський наголошує, що це не означає лише “кілометрові переліки” товарів, які під них підпадають.

“Йтися має про те, щоб створювалися механізми відстеження походження цих товарів, щоб завжди можна було по ланцюжку зрозуміти, звідки товар дійсно прийшов і карати тих, хто перебуває на початку цього ланцюжка”, — зазначив голова правління Інституту економічних досліджень.

Бураковський також звертає увагу на моральні принципи у діях компаній, які співпрацюють із РФ, наголошуючи, що про це, на жаль, мало йдеться.

“Багато компаній говорять, що ми соціально відповідальні, ми допомагаємо місцевим громадам, ми допомагаємо тим територіям, де безпосередньо живемо, ми не порушуємо законодавство, платимо чесну заробітну плату, не дискримінуємо працівників. Очевидно, треба в цих компаніях теж виховувати нетерпиме ставлення до ведення бізнесу з країнами, які фактично є агресорами. Рідкісна компанія сьогодні погодиться започаткувати бізнес, умовно кажучи, із піратами Сомалі”, — зазначив він.

На думку гостя ефіру, самі ці компанії мають переглянути підходи та відмовитися від бізнесу в РФ, також має бути активною позиція громадськості.

“Яка повинна дуже активно втручатися, і я сказав би, намагатися змушувати бізнес привносити моральні принципи у свою діяльність”, — наголосив Ігор Бураковський.

Читайте також: Нові підходи до експортного контролю: як ЄС має намір перервати підживлення військової машини РФ третіми країнами

Прямий ефір