Три питання, які потрібно Україні вирішити для вступу до ЄС, озвучила політологиня

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Україна має великий шанс стати членом Європейського Союзу 2030 року, а, можливо, й раніше, якщо продовжить і далі імплементувати вимоги ЄС. Загалом є 35 розділів, які Україна має виконати, один із них уже реалізовано, але попереду ще багато роботи. Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала кандидат політичних наук, експертка з міжнародних відносин Марія Гелетій.

За її словами, євроінтеграція — це досить політичне питання.

“Після того, коли Європейський Союз розпочав переговори з Україною, він уже згоден з тим, що Україна буде членом, і це постійно поновлюється в усіх заявах ЄС. Але є дуже багато — є 35 глав, які треба імплементувати. Важливе питання — це “Основи”, це те, що стосується верховенства права, прав людини, урядування та глобальних питань глобальних. Є, звичайно, ті питання, які стосуються економіки, сільського господарства, політики, податків, а також інші питання, які включені. Зараз один розділ закрито, але ще залишається 34, і це досить багато”, — сказала Гелетій.

Вона звернула увагу: якщо Україна не виконає всі вимоги щодо глави “Основи”, то членства не буде. Також політологиня акцентувала на складних моментах, які мають бути опрацьовані для успішної євроінтеграції.

“Нам потрібно зробити все можливе для того, щоб ця глава була закрита. Інше питання буде — сільське господарство. У нас постійно з цим є питання з нашими сусідами з Польщі, Угорщини, Словаччини. І це буде інше питання, про яке треба буде домовитися, знайти хороші моделі, які будуть усім зручні та всі погодяться з цим. І третя річ, найважливіша — це Угорщина, бо поки що, мені здається, навіть сільське господарство не є такою проблемою, як Угорщина, яка робить усе можливе, щоб перешкоджати євроінтеграції України”, — пояснила експертка.

Гелетій розповіла, що зараз в Угорщині вирішили провести референдум щодо вступу України до ЄС, і висловила думку, що його результати використають для тиску на ЄС, щоб отримати свою вигоду.

“Я думаю, що Україна зможе ці питання вирішити і якимось чином рухатися нормальним темпом до Європейського Союзу, бо найважливіше, що ухвалено політичне питання, що Україна буде членом ЄС”, — вважає вона.

Політологиня зауважила, що Україна має розв’язати одне з питань, яке постійно порушує Угорщина, — угорську меншину в Україні.

“Загалом це не так складно. Інші питання, які стосуються транспортування газу чи санкцій або ще чогось — це проблема вже Європейського Союзу, тому що вони будуть постійно стикатися з цим, коли ухвалюватимуть якісь рішення щодо України. Якщо Угорщина буде питання по Україні блокувати, то ЄС треба або знайти спосіб обійти це, або, наприклад, позбавити Угорщину голосу. Це питання теж порушувалося”, — сказала Гелетій.

Читайте також: Україна має шанс стати членом ЄС до 2030 року, — Кравчук

Нагадаємо, міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна досягла 100% узгодженості з політикою ЄС у зовнішніх і оборонних справах.

Прямий ефір