Масштабні втрати російської армії під Авдіївкою визнають навіть пропутінські Telegram-канали. Тим часом у морзі при військово-клінічному госпіталі Ростова-на-Дону не справляються з навантаженням. Туди привозять тіла загиблих російських військових, і останнім часом їх настільки багато, що трупи гублять і плутають, повідомляє FREEДОМ.
Російські війська почали наступ на Авдіївку 10 жовтня. Місто атакували одночасно з кількох напрямків із масованим застосуванням авіації, артилерії та бронетехніки. ЗСУ відповіли масовим знищенням техніки противника.
The New York Times пише — бої за Авдіївку стали найдорожчими для Росії в повномасштабній війні. ЗСУ з артилерії знищують колони російської бронетехніки та російську піхоту ще на підступах до міста.
“За останній час 6 тисяч особового складу втратив противник тільки під Авдіївкою. І те, що противник змінює тактику, це зумовлено великими втратами в бронетехніці. Підрозділи, які ворог кинув на штурм Авдіївки, він власне, кинув їх на смерть”, — сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
Про величезні втрати російської армії під Авдіївкою повідомляє як командування ЗСУ, так і самі російські військові. За даними Інституту вивчення війни, росіяни кидають на “м’ясні штурми” Авдіївки загони піхоти “Шторм-z”, знищуючи їхній особовий склад на 40-70% за лічені дні. Загиблих російських військових відвозять у морг при військово-клінічному госпіталі Ростова-на-Дону. Їх настільки багато, що родичі загиблих скаржаться на те, що співробітники не можуть знайти тіло. На упізнанні на людей чинять тиск й фактично змушують визнати, що тіло чужої людини — це їхній родич. У ДНК-тестах відмовляють.
“У Ростовському морзі, там теж усім наплювати, тобто, ось тобі даю тіло й бери. Не хочеш? Значить, замість загиблого буде значиться зниклим безвісти, і ти своїх грошей не отримаєш. Так, ось таке ставлення є. А припустимо на хвилину, що там хто-небудь контужений і пам’ять втратив, не пам’ятає, хто він, і валятиметься в лікарні, доки не помре і, власне, ніхто не встановить, хто насправді тут у лікарні лежав. Це ставлення до людей, і, власне, треба розуміти, як російська держава до людей ставиться”, — сказала політична аналітикиня, головна редакторка сайту After Empire Ольга Курносова.
З виплатами, втім, теж не все просто. Влада РФ регулярно рапортує про фінансове забезпечення російських військових та їхніх сімей. Але самі мобілізовані, контрактники та їхні родичі часто скаржаться на тривалі затримки та бюрократію.
“Ясна річ, що з виплатами теж будуть проблеми, тому що з економікою в Росії не все гаразд, і зовсім не випадково наприкінці минулого тижня Центробанк одразу на 2% пункти підвищив ставку рефінансування. Це говорить про те, що велика інфляція в Росії, грошей не вистачає, гроші не друкують, відповідно, звичайно, виплати надходять нерегулярно”, — сказала Курносова.
Більшість експертів стверджує, що, навіть підписуючи контракт безпосередньо з Міноборони, учасники так званої “СВО” не застраховані від проблем: їхнім сім’ям доводиться через суди боротися за належні пільги та виплати. А враховуючи масштаб нинішніх втрат російської армії, таких справ у судах буде значно більше.
Читайте також: Російська легенда про “своїх не кидаємо” провалилася: як РФ поводиться зі своїми загиблими солдатами, розповів Давлятчин
Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко зазначав, що інформація про 300 тисяч загиблих росіян на війні проти України не справить враження на громадян країни-агресора. Зокрема, під Авдіївкою Донецької області командування ЗС РФ продовжуватиме класти свої тисячі особового складу.