З 1 вересня 2024 року в школах РФ запроваджують два нові предмети — працю та “уроки мужності”. Нові шкільні дисципліни російська влада може використати для подальшої пропаганди в навчальних закладах. Таку думку сьогодні, 20 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова незалежної російської профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.
“Коли спікер Держдуми Володін безпосередньо говорить, що дівчинка повинна варити борщ і народжувати, а хлопчик — вчитися лагодити розетку і тримати молоток у руках… На цьому зараз будуватиметься три місяці президентська кампанія Путіна, на такому патріотизмі, на якихось радянських артефактах, зокрема якихось радянських атрибутах шкільної освіти, на нібито турботі про демографію і традиційні цінності”, — заявив він.
Кен припустив, що надалі на регіональні рівні можуть передати повноваження щодо формування шкільної програми з праць.
“Десь є можливість налагодити збирання дронів або хоча б якихось елементів, масово ввести в школах сприяння армії. Загалом, я думаю, що влада в цьому зацікавлена і дасть можливість регіонам самостійно вирішувати, як школярі будуть підтримувати армію”, — висловив думку голова профспілки.
Щодо “Уроків мужності”, то він зауважив, що не йдеться про якість шкільної освіти, а викладатимуть дітям колишні військові, зокрема ув’язнені, які воювали в Україні та були помилувані.
“Тисячі вже повернулися в Росію, вони були злочинцями до цього. Вони отримали досвід війни, душевні травми, знову відчули смак крові та йдуть викладати в школи. Такі люди скоюють нові злочини. Дуже багато вже вбивств і жорстоких зґвалтувань саме тими людьми, яких нещодавно Путін помилував, щоб відправити в Україну. І навіть у школі вже був випадок”, — повідомив Кен.
Спікер додав, що коли колишні злочинці йдуть викладати в школи — це трагедія Росії.
Читайте також: Російські окупанти здійснюють тотальний контроль над дітьми в школах на захоплених територіях України, — правозахисник
Нагадаємо, патріотичний рух “Орлята Росії”, який від самого початку створювався для учнів молодшої школи, впроваджуватимуть і в дошкільних установах у РФ. На нову “піонерію” з бюджету виділили в 5 разів більше, ніж на виробництво ліків