Тріщина у паралельному імпорті Путіна: банки блокують платежі з Росії (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: hromadske.radio

Схему паралельного імпорту електроніки запустили в Росії ще навесні минулого року, коли було запроваджено перші пакети антиросійських санкцій. За цією схемою рітейлери закуповують товар не безпосередньо у дистриб’юторів виробника, а в інших продавців із самостійним імпортом до Росії. Схему оплати таких поставок також було відпрацьовано — гроші проводили через банки зі списку так званих дружніх країн. Однак зараз процедура обходу санкцій почала давати збій, інформує FREEДОМ.

Вірменські, казахські та гонконгські банки через ризик санкцій почали блокувати оплату за товарною номенклатурою за сервери, мікросхеми, процесори, телеком-обладнання та іншу електроніку для юросіб з Росії. Постачальники намагаються завезти електроніку під іншими товарними кодами, а також шукають альтернативні способи оплати. Посилення експортного контролю з боку дружніх країн може призвести до дефіциту подібної продукції в РФ вже протягом пів року, побоюються експерти, йдеться в публікації видання “Комерсант”.

“Банки ухвалюють рішення самостійно, не чекаючи жодних натяків і сигналів з боку влади, просто тому, що ті, хто допомагають Росії займатися паралельним імпортом або обходом міжнародних санкцій, ризикують самі потрапити до списків санкцій”, — зазначив Максим Блант, економічний оглядач “Радіо Свобода”.

Банкіри, зі свого боку, запевняють, що кожен платіж із Росії в іноземних банках перевіряють вручну. І якщо під час перевірки виявлять, що так намагаються сплатити підсанкційний товар, то на такий платіж накладають заборону. За кордоном ретельно стежать за тим, щоб не потрапити під обмеження, пише “Комерсант”.

Після початку воєнних дій в Україні до чорного списку США вже потрапили два вірменські дилери електроніки — “Тако” та Milur Electronics.

Тепер надійний бізнес із постачання електроніки до Росії перетворюється на “танці на мінному полі”, коли потрібно спробувати знайти хоч когось, хто погодиться продати потрібні компоненти чи обладнання, вибудувати ланцюжок банків-кореспондентів, через які пройде платіж, знайти країну, митні органи котрої погодяться цей вантаж пропустити, і обійти ще десяток пасток. І кожна ланка в цьому ненадійному ланцюзі може обірватися.

“Тут потрібно перебудовувати величезну кількість процесів, до того ж не так, що один раз перебудував, і далі це все працює як годинник, адже постійно з’являються якісь нові обставини, це дуже сильно здорожчує процес ведення бізнесу та кінцевої продукції, яка виходить з російських підприємств”, — каже Блант.

Проблеми в Росії виникли з поставками не лише різної мікроелектроніки та відповідних компонентів. Як відзначили наближені до російського уряду співрозмовники видання “Коммерсант”, банки блокують оплату і набагато більш затребуваних на споживчому ринку пристроїв — серверів.

Поки невідомо, чи торкнуться нові обмеження електроніки — смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо, але такий розвиток подій дуже ймовірний, кажуть експерти.

Читайте також: Хто допомагає РФ обходити санкції та чому Угорщина з Грецією блокують ухвалення 11-го пакету обмежень — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір