Треба застосовувати санкції проти влади Грузії та бізнесу більш комплексно — думка дипломата

Санкції. Фото: gettyimages.com

Санкції проти представників правлячої партії “Грузинська мрія” треба було запроваджувати рік чи кілька місяців тому. Вони дещо запізнилися, але все ж таки краще, щоб вони були запроваджені хоча б зараз, ніж ніколи. Крім Бідзіни Іванішвілі та його соратників, санкції мають бути застосовані й до фінансових структур, які підживлюють режим. Таку думку сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив віцепрезидент неурядової організації “Атлантична рада Грузії”, експосол Грузії у США Бату Кутелія.

Він висловив жаль, що реакція Заходу на події в Грузії виявилася запізнілою.

“Але краще пізно, ніж ніколи. І ми думаємо, що зараз, коли вже всі “червоні лінії” перетнуті “Грузинською мрією”, треба застосовувати ці санкції в набагато більшому контексті, комплексно. Під санкції має потрапити не тільки Іванішвілі, але і його соратники, які відповідальні за насильство, які відповідальні за пропаганду і розпалювання поляризації в нашому суспільстві, і також ті фінансові кола або бізнеси, які реально через корупцію підживлюють цей режим, і які реально є також продовженням російської системи відмивання грошей, через які вони ведуть воєнні дії проти України”, — вважає Кутелія.

На його думку, санкції, які запровадив президент Володимир Зеленський, є не лише допомогою грузинському народові, але й важливими для національної безпеки України.

“Те, що відбувається на вулицях Грузії — це частина загальної боротьби демократичного світу проти авторитарного світу. Я думаю, якраз ці санкції мають бути підкріплені цим аргументом. Це не тільки якась наша вузька політична проблема в Грузії, а це загальна проблема, і прояв цієї загальної проблеми — привласнення Грузинської держави російським авторитарним режимом”, — зазначив дипломат.

Читайте також: Грузія продовжує протест — реакція світу (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 5 грудня, підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про санкції щодо тієї частини влади в Грузії, яка “здає країну Путіну”.

Президент Литви закликав запровадити загальноєвропейські санкції проти представників влади Грузії, причетних до розгону демонстрантів.

Також повідомлялося, що спікерка ЄС із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер, відповідаючи на запитання щодо можливості приєднання до санкцій України, запроваджених щодо керівництва Грузії, заявила, що Європейський Союз розгляне можливість запровадження санкцій за придушення протестів у Грузії.

Прямий ефір