Трампа злить затягування переговорів з боку РФ, — Петренко

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Президент США Дональд Трамп намагається зробити так, щоб у війні РФ проти України якомога швидше настало перемир’я. При цьому питання про створення нової конфігурації безпеки для України він перекладає на плечі Європейського Союзу. Ситуація із затягуванням переговорного процесу з боку РФ Трампа не влаштовує і злить, але водночас він не робить жодних кроків, щоб якось вплинути на ситуацію. Таку думку сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.

На даний момент у президента США Дональда Трампа немає конкретного плану щодо стабілізації ситуації в Україні, вважає політолог.

“У нього є бажання, щоб було перемир’я, а далі більш широке політичне врегулювання з гарантіями безпеки — це справа європейців. Його місія в тому, щоб припинили стріляти. Умовно, це не є рішенням, і це не мир у тому розумінні, який має бути. Тобто перемир’я — це не мир, припинення вогню — це не мир. Мир — це нова безпекова конфігурація, яка має створитися для того, щоб це дійсно було довгостроково”, — наголосив аналітик.

Петренко припускає, що Путін розуміє: США не хочуть займатися безпосередньо безпековою конфігурацією і робить усе можливе, щоб не піти на перемир’я.

“Враховуючи, що питання всеосяжного перемир’я було знято з порядку денного саме Російською Федерацією, Сполучені Штати ніяк не відреагували. Навіть коли його звели до перемир’я, умовно, на Чорному морі, і щодо ударів по енергетичній інфраструктурі РФ, знову ж таки, проігнорувала цю пропозицію з боку США”, — нагадав Петренко.

Трамп показує своє невдоволення і обурення, але поки що більше ніяких дій щодо РФ зроблено не було. Що стосується європейських партнерів України, то вони, як вважає експерт, більш активні.

“Є “коаліція рішучих”, є пакети допомоги, які ми отримуємо, зокрема зараз від скандинавських країн. Є обговорення того, як підтримувати Україну далі, є конкретні рішення щодо пакетів фінансування або кредитних коштів, які йтимуть і на оборону спроможностей Євросоюзу, її підвищення, і на підтримку України. Європейський Союз відіграє більш рішучу і відповідальну роль”, — зазначив аналітик.

США, незважаючи на те, що від РФ немає жодного прогресу в питаннях перемир’я чи припинення війни, обговорюють можливість зняття санкцій з країни-агресора. Єдина надія, на думку експерта, на те, що у Трампа побільшає роздратування і він втомиться грати в ігри, в які його затягує російський диктатор.

“Можливо, Трамп зрозуміє, що Путін грає у свою улюблену гру: дробити питання на дрібніші й намагатися затягувати в обговорення чогось, когось, якось і так далі, висуваючи якісь нові вимоги. Втомившись від цього, Трамп все-таки зважиться [чинити] тиск на РФ. Але, знову ж таки, найімовірніше, цей тиск буде в межах санкцій, тарифів, які не діють миттєво, тобто вони все одно мають накопичувальний ефект. Хоча найкраща відповідь Російській Федерації на її затягування, Путіну, це було, безумовно, збільшити підтримку України безпосередньо наданням озброєння”, — резюмував доктор політичних наук.

Читайте також: Ресурс довіри Путіну у Трампа ще не вичерпався, але сумніви вже з’явилися, — Фесенко

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп має намір запровадити мита в розмірі від 25 до 50% на російську нафту, якщо вважатиме, що Москва блокує його зусилля з припинення війни в Україні.

Читайте також: Заморожування конфлікту можливе, якщо після перемир’я не буде підписано додатковий договір, — Петренко

Прямий ефір