Трамп заявив про територіальні претензії на Гренландію, Панаму та Канаду: причини назвав Костогризов

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Заяви новообраного президента США Дональда Трампа про територіальні претензії на Гренландію, Панамський канал та Канаду, попри їх провокаційний характер, відображають стратегічне прагнення США посилити свій вплив у геополітично значущих регіонах. Ці ініціативи служать як внутрішньому, так і зовнішньому позиціюванню Трампа як сильного лідера, готового діяти рішуче. Можливу стратегію новообраного президента США прокоментував аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євген Костогризов в ефірі телеканалу FREEДOM

Трамп явно адресував свої слова великим геополітичним гравцям, які схильні порушувати правила у міжнародних відносинах, — Росії та Китаю.

Це широка стратегія Трампа, якщо брати Гренландію, Канаду та Панаму, — це збільшення впливу США у ключових точках світу. Крім того, це сигнал автократіям та диктаторам, що він готовий грати не за правилами. І, швидше за все, у цій грі переможуть США“, — припустив експерт.

Гренландія опинилася в центрі уваги як з військової, так і з економічного погляду.

Гренландія потрібна Дональду Трампу як важіль військового тиску на Росію та Китай. США під час Холодної війни розміщували на території Гренландії деякі військові бази за домовленістю з Данією. Зараз, можливо, Трамп хоче зробити щось подібне. Крім того, його цікавлять ресурси Гренландії“, — розповів Костогризов.

Інтерес Трампа до Панамського каналу пов’язаний з його прагненням до контролю над міжнародною торгівлею.

Панама абсолютно очевидно цікавить Дональда Трампа. Він намагається звинуватити Китай у тому, що той зараз контролює Панамський канал. Це не так, але певна частина китайського впливу там є, через китайські компанії. Трамп хоче, щоб торгівля, яка проходить через Панамський канал, була вигідною і для США. Наприклад, щоб американські кораблі не платили величезні мита при проході через канал. Це можна забезпечити у тому випадку, якщо б США або знову володіли каналом або мали певний вплив на панамський уряд. Думаю, саме цього хоче досягти Дональд Трамп“, — прокоментував аналітик.

З трьох розглянутих територій, Канада, попри її географічну близькість до США, видається найменш ймовірною метою для реалізації амбіцій Трампа.

Я майже з упевненістю кажу, що цього не станеться, вже надто це важко і складно в нинішній ситуації“, — підсумував Євген Костогризов.

Заяви Трампа про Гренландію, Панамський канал та Канаду є відображенням його амбітної стратегії посилення впливу США у світі. Всупереч скептицизмові щодо їх практичної реалізації, ці ініціативи підкреслюють рішучість США демонструвати силу та домінування в умовах глобальної конкуренції, резюмував експерт.

Читайте також: Інструменти впливу Трампа на Путіна та ймовірність зустрічі в найближчі місяці оцінив політолог Несвитайлов

Нагадаємо, що новообраний президент США Дональд Трамп заявив про можливість захоплення Гренландії, повернення Панамського каналу під контроль США та пропозицію зробити Канаду 51-м американським штатом. У команді Трампа уточнили, що подібні заяви є частиною більш глобального плану.

Читайте також: Риторика Трампа щодо російсько-української війни стала більш реалістичною — оцінка експерта-міжнародника

Прямий ефір