Трамп скасовуватиме низку позицій, які дозволяв Байден — думка Чаленка

Дональд Трамп і Джо Байден. Фото: ap.org

Деякі рішення, які ухвалював президент США Джо Байден щодо допомоги Україні, Дональд Трамп після інавгурації може скасувати. Але водночас він може їх залишити, щоб мати важелі тиску. Таку думку сьогодні, 25 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Чаленко.

На його думку, якщо Байден запровадить санкції проти енергетичного ринку Росії, то Трамп матиме додаткове поле для маневрів. Крім того, це посилить позиції США та України.

“Чи буде скасовувати [санкції] Трамп? Це все залежатиме вже від подальшої обстановки. Ми ж прекрасно розуміємо, що головне — надати інструмент, а чи скористається ним майбутній президент США — уже залежатиме безпосередньо від зговірливості російського агресора. З усім тим, ми також маємо розуміти, що зараз Трамп скасовуватиме низку позицій, які дозволяв Байден. І, можливо, якраз удари далекобійним озброєнням США по території РФ — це і буде одним з етапів”, — вважає Чаленко.

Водночас, звернув увагу політолог, ситуація розвивається динамічно.

“А якщо це рішення буде ухвалено не відразу? Якщо це рішення буде ухвалено на подальших етапах переговорного процесу? Паралельно з цим, як ми бачимо, в Україні продовжує розвиватися ВПК. Ми бачимо такі ракети і ракети-дрони “Трембіта”, “Пекло”, “Паляниця” і низку інших номенклатурних позицій. І це якраз і показує, що в момент, коли Сполучені Штати можуть у теорії прибрати цей дозвіл, ми зможемо самі атакувати своєю ж зброєю на ту ж дальність. Тому не факт, що так поспішатимуть у Вашингтоні. Можливо, це відбудеться планомірно в певній синергії із запровадженням нових видів озброєння з боку безпосередньо України. Але зрозуміло, що Трамп на даному етапі не підтримує дійсно використання саме американського озброєння на території РФ”, — сказав він.

Щодо коштів, які США виділяють через Світовий банк із доходів від заморожених російських активів, у рамках ініціативи G7, то, впевнений Чаленко, Трамп не стане скасовувати ці виплати.

“Якщо навіть Трамп почне йти проти рішення Байдена, то ми ж розуміємо, що Сполучені Штати себе вкрай негарно покажуть саме в рамках G7. Штати не можуть собі дозволити настільки вбити свою власну репутацію. І в цьому випадку, я думаю, що ці 20 млрд дол. саме з боку США будуть дійсно планомірно виплачені траншами через Світовий банк. І це, до речі, один з елементів, які вже за фактом вирішують наші питання з компенсацією дефіциту держбюджету. І ця частина невизначеності щодо підтримки з боку Сполучених Штатів уже вирішена”, — пояснив політолог.

Читайте також: Є стратегічні інтереси США в підтримці України: майбутні сценарії закінчення війни оцінив Петренко

Нагадаємо, Україні від США надійшов 1 млрд доларів, що забезпечений доходами від заморожених російських активів.

Прямий ефір