“Трамп не починатиме з драконівських декретів”: про пріоритети висловився економіст

Прапор США. Фото: gettyimages.com

Одразу після інавгурації президент США Дональд Трамп обіцяє підписати “близько 100 указів”. Перших його рішень очікують із тривогою. Але вони насамперед стосуватимуться внутрішнього порядку денного Сполучених Штатів, зокрема економіки. Таку думку сьогодні, 20 січня, висловив економіст Олександр Савченко в ефірі FREEДОМ.

“Наприклад, очевидно, що будуть позбавлені багатьох пільг галузі економіки, які, по суті, підтримував Байден, насамперед це — альтернативні методи енергетики: енергія вітру, сонця. І насамперед в піку цьому вектору, я думаю, вже перші укази Трампа стосуватимуться пільг з видобутку нафти та газу в Сполучених Штатах. Для нас це непогано. Чим більше нафти та газу видобувають Штати, тим меншою буде ціна на світових ринках. Я думаю, щодо податків будуть якісь декрети, щодо соціального страхування, але це далекі від нас проблеми”, — каже економіст.

Водночас він не очікує, що Трамп “зі старту” розпочне торгівельні війни, наприклад, з Канадою, заяви щодо яких багатьох стривожили.

“Там ситуація дуже напружена. Але мені здається, що Трамп не починатиме з таких вже драконівських декретів. Навіть щодо Китаю. Чому? Тому що Трамп декларував, що перша його поїздка буде до Китаю. А навіщо туди їхати, якщо ти вже ухвалив дуже неконструктивні рішення? Тому, думаю, все-таки внутрішній порядок денний домінуватиме: кого висилати насамперед зі Сполучених Штатів; як закривати кордони; які умови перебування будуть тих людей, які затримані під час перетину кордонів. Там буде дуже багато декретів, і це, справді, питання, які хвилюють і самого Трампа, це його коник, і багатьох американців”, — зазначив Савченко.

У тому, що стосується рішень Трампа щодо російської агресії проти України та шляхів досягнення миру, гість ефіру закликає не чекати на них одразу після інавгурації.

“Може, будуть декларації, але якихось остаточних рішень — на які компроміси має піти Україна, на які — Росія… Я думаю, сьогодні ці питання не розглядатимуться, бо він сам розуміє, що питання дуже серйозні й вимагають два-три тижні потрібно Трампу, щоб ініціювати, щоб ми зрозуміли, з чим він хоче вийти, з якими пропозиціями зупинити війну. Сподіватимемося, що вони будуть прийнятними для нас”, — резюмував Олександр Савченко.

Читайте також: Чого чекати світу від Трампа — огляд думок напередодні інавгурації (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 20 січня, у Вашингтоні відбудеться інавгурація 47-го президента Сполучених Штатів Америки. Дональд Трамп повертається на посаду глави Білого дому після перемоги на виборах восени 2024 року. Це вже другий президентський термін Дональда Трампа. Церемонія розпочнеться о 12:00 за східноамериканським часом (19:00 за Києвом). За традицією, інавгурація мала відбутися на вулиці, на західних сходах будівлі Капітолія. Однак захід перенесли в приміщення через холодну погоду. Це перший подібний випадок із 1985 року.

Як повідомлялося раніше, Дональд Трамп напередодні прибув до Вашингтона для інавгурації. Він розповів про свої пріоритети в перший тиждень на посаді. Трамп планує підписати “рекордну” кількість указів. Крім того, займатиметься питаннями мігрантів і пожеж у Лос-Анджелесі. Темою своєї інавгураційної промови Трамп назвав “єдність і силу, а також справедливість”.  

О 17:30 (за Києвом) на телеканалі FREEДОМ відбудеться спеціальний ефір, присвячений інавгурації 47-го президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа. Пряма трансляція буде російською мовою. 

Прямий ефір