Кількість загиблих під час ракетної атаки Х-22 ЗС РФ 9-поверхового будинку в Дніпрі 14 січня зросла до 46 осіб. Безвісти зниклими досі вважаються 11 осіб. Сьогодні, 19 січня, четвертий день у місті ховають загиблих, жителі прощаються з жертвами російського теракту, повідомляє FREEДОМ.
Попрощалися з подружжям Анастасією Ігнатенко та Дмитром Гуком. Їй було 27 років, йому — 36. Обидва вони родом із міста Токмак Запорізької області, яке тимчасово окуповане Росією. Дівчина була спортсменкою, закінчила академію фізкультури і спорту, була майстром спорту і дитячим тренером з акробатики. Дмитро займався бізнесом. Півтора року тому у подружжя народився син Макар. У Дніпрі подружжя жило давно, але в іншому районі. Квартиру в цьому будинку, який 14 січня зруйнувала російська ракета, сім’я орендувала за 10 днів до того. Тіла Анастасії та Дмитра знайшли за кілька днів, їхній півторарічний син досі числиться зниклим безвісти.
“Працювала тут тренеркою з акробатики з дітками маленькими. Вони доти жили на Соколі, житловому масиві. Потім із дитиною маленькою переїхали до Польщі на кілька місяців. З нею підтримували зв’язок. Ми особисто й не знали, що вони вже тут, не всі знали. А буквально за тиждень, за 10 днів до трагедії, вони винайняли житло тут. Дуже сподобався вид, який відкривався з вікон на набережну, на річку, на Дніпро, на косу. Дуже подобалося їм там”, — розповів викладач Анастасії Павло Шкарупило.
Наталя, як тисячі інших жителів Дніпра, сподівалася на диво після влучання російської ракети в житловий будинок, де мешкала дитяча тренерка з акробатики. До неї із задоволенням ходили донька і племінниця Наталії.
“Ми шукали, сподівалися, робили репости. Але все даремно. Вона взагалі закрита стоїть, тобто там усе погано. Діти чекають на заняття. Я не знаю, як їм сказати, що їх не буде”, — сказала вона.
У момент російського теракту подружжя було вдома із сином. Тіло дитини не знайшли досі.
“Коли був вибух, звичайно, всі сподівалися. Коли не бачили, куди влучило, всі сподівалися, може повз, не в житловий будинок. Але, звичайно, коли почали всі телефонувати, довго зв’язку не було. І всі сподівалися, що люди живі. Проте, всі ми розуміємо — це жах, який ніхто ніколи не забуде, не пробачить це, звісно. І ще звичайно, шок від цього. Тому що це начебто і війна, але це в мирний дім. Звичайно, в голові не вкладається”, — поділилася викладачка Анастасії Ольга Конакова.
Безвісти зниклими вважаються ще 11 осіб.
“Я змушений повідомити, що не вдасться знайти всіх загиблих. Оскільки в районі влучання 3-4-го поверху, там було сильне температурне розширення. І ми на полігоні зараз продовжуємо знаходити фрагменти залишків тіл. Це пальці, це волосся. Ми це все збираємо, і передаємо в бюро судово-медичної експертизи”, — повідомив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.
У лікарнях досі залишаються 24 людини. Троє — у важкому стані. Серед них і 9-річна дитина.
“Моральний стан, на жаль, важкий. Хтось втратив усю родину, хтось втратив близьких. У когось не залишилося нікого, не залишилося житла, і взагалі нічого. Є родичі, які допомагають, є волонтери, які допомагають”, — розповів заступник головного лікаря Олександр.
Мешканці вцілілих під’їздів і напівзруйнованих квартир щодня приходять до будинку в надії забрати документи і речі. Вікторія в момент удару ракети зайшла у ванну. Каже, це її врятувало. В інших кімнатах у квартирі тепер завали.
“Якби я перебувала в будь-якому приміщенні — у спальні, у залі, у дитячій, у кухні — то уламками б мене точно побило”, — сказала жінка.
У місті вже ухвалили рішення виплатити всім, хто залишився без житла, по мільйону гривень, щоб люди могли придбати собі квартири.
Читайте також: Російський ракетний удар по дев’ятиповерхівці в Дніпрі — як будуть покарані воєнні злочинці (ВІДЕО)