На російському крейсері “Адмірал Кузнєцов”, який перебував на ремонтному заводі в Мурманську, сталася пожежа. Лагодять військовий корабель уже понад 5 років. Примітно й те, що це єдиний авіаносець, який є у Росії. За словами російської сторони, загоряння на “Адміралі Кузнєцові” вдалося загасити, збитків крейсер не зазнав. Водночас подібні події — не рідкість для російського флоту. Детальніше про стан військово-морських сил Росії — у матеріалі FREEДОМ.
Російський військовий флот — другий за потужністю у світі, однак, як це властиво Росії, лише на папері. Більшість кораблів і підводних човнів були введені в експлуатацію ще в 90-х роках, а сьогодні вже значно застаріли. Як і система управління морськими силами.
“Звичайно ж, ми бачили, що це десь наші технології 50-х років, які вони вкрали. І навіть іноді не розуміли, чому це робили, але, щоб виглядало як у нас. А для чого? Поняття не було. Це було таке все застаріле. Так, були професійні, звичайно, військові, професійні офіцери, але здебільшого це рабська армія. Сьогодні в таких високотехнологічних системах рабська армія не працює”, — зазначає капітан I рангу ВМС США у відставці Гаррі Табах.
Війна, розв’язана президентом РФ Путіним проти України, розкрила неспроможність військово-морських сил Росії. Принаймні Чорноморського флоту. Він під час військової кампанії був майже розгромлений країною, у якої флоту немає. За даними ЗСУ, знищено 16 російських кораблів і катерів. Найболючіший удар — затоплення крейсера “Москва”.
“Чорноморський флот взагалі традиційно був такий не дуже хороший флот, хоча його так завжди оспівували. Але він традиційно сам себе завжди топив. І тут ви йому допомагаєте топити його. Тому такий флот утоплеників як би, як можна сказати, це дуже слабо, як морська сила. Вони завжди були слабкі, у них немає авіаносців, немає достатньо морської авіації, яка могла щось, що-небудь зробити”, — каже Гаррі Табах.
Але в статистиці втрат Чорноморського флоту Росії ще немає нового флагмана, який замінив “Москву”, фрегата “Адмірал Макаров”. Він зазнав суттєвих пошкоджень під час нападу безпілотників на севастопольську бухту 29 жовтня.
“Стан флоту Росії жалюгідний. Після того, як Україна, я впевнений, знищить незабаром Чорноморський флот. Це якраз станеться через те, що у нас є дуже передовий компонент морських дронів. У нас є протикорабельна ракета. Гарантовано знищення. Тому що 300 кілометрів дальність ураження від України, я думаю, з флотом Росії буде дуже швидко розвиватися ситуація. Це все перетвориться на металобрухт, який, на щастя, більше нікому не загрожуватиме”, — каже військовий експерт Михайло Самусь.
Експерт також зазначає, що будь-яка втрата — дуже болюча для російського флоту, адже в країні відсутнє виробництво, здатне створювати кораблі нового покоління.
“З 2014 року вони не можуть будувати навіть радянські фрегати, не кажучи вже про свої фрегати нового покоління. Вони спробували, але один корабель тільки змогли спустити на воду. Він досі так толком до складу флоту і не увійшов. Вони переключилися на будівництво маленьких кораблів, тобто до 1 тис. тонн. Тобто, для розуміння, фрегат — це десь 4-6 тис. тонн, а крейсер може бути 10 тис. тонн”, — пояснив Самусь.
Ускладнюють становище російського військового виробництва також і санкції, введені Заходом. Тепер Росія позбавлена високих технологій, що дають змогу оперативно відновлювати, модернізувати й будувати навіть невеликі військові кораблі. А власними технологіями країна похвалитися не може. Однак, за словами експертів, флот Російської Федерації все ще становить загрозу, яку рано списувати з рахунків.
Читайте також: У понад п’ять разів зменшився флот РФ від часу розпаду СРСР — подробиці (ВІДЕО)