Тотальний дефіцит і рекордне подорожчання — у Росії не вистачає ліків

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Дефіцит ліків у Росії, що виник через санкції після вторгнення РФ до України, спровокував активізацію спекулянтів. У країні активно зростає “сірий” ринок медикаментів. Імпортозаміщення не працює, оскільки виробляти якісні медичні препарати можливо тільки на європейському обладнанні, інформує FREEДОМ.

Ліки в РФ дорожчають із кожним днем. Так, за даними аналітичних компаній, у Росії за останній рік найбільше підвищилися ціни на знеболювальні препарати. Близько 85% російських ліків виготовляються з імпортних діючих речовин. Що підтверджують виробники, пише видання “Коммерсант”.

“Фармвиробники готові замінити європейських постачальників субстанцій і компонентів на компанії з азіатських країн, каже гендиректор Асоціації російських фармацевтичних виробників Віктор Дмитрієв. Але зараз поставки продукції з Індії та Китаю ускладнилися зміною умов співробітництва та непрямим впливом санкцій”, — йдеться в статті видання “Коммерсант”.   

Через нестачу сировини деякі препарати опинилися в зоні ризику зникнення з прилавків — наприклад, антибіотики. 

Внутрішній російський ринок не може виробляти високоякісні медикаменти, оскільки європейське обладнання нічим замінити. А ввозити його через санкції ЄС неможливо. 

“У Росії, я думаю, для здешевлення беруть ті самі формули, але не для фармацевтичного виробництва. А просто як хімічну речовину, яка може бути з домішками і, безумовно, біоеквівалентність цього препарату, тобто порівнянність дії, може бути нижчою”, — каже Костянтин Косяченко, доктор фармацевтичних наук. 

У дефіциті в Росії сьогодні протипухлинні, протиалергічні препарати, антибіотики, жарознижувальні, кардіопрепарати. З проблемою впоратися не змогли, використовуючи так зване “імпортозаміщення”. 

У Росії закінчуються препарати для лікування ниркової недостатності. Про це повідомляє видання “Ведомости”. Але МОЗ Росії запевняє, що ліки замінять на вітчизняні, дешевші. 

“Усі інноваційні методи недоступні, у Росії вони зупинені, у Сполучених Штатах і Європі вони розвиваються. Ось у нас закінчилися катетери, а без них не можна працювати, без них не можна зробити зйомку судин серця, ти не можеш лікувати інфаркт, не можеш лікувати хронічні, ішемічну хворобу серця”, — розповів хірург Олександр Ванюков. 

На початку цього року в МОЗ Росії склали список дефіцитних товарів. До нього увійшли 97 найменувань, зокрема — аспірин, парацетамол, корвалол і навіть йод. Загалом на РФ чекає тотальний занепад медицини, впевнені аналітики.

Читайте також: Бездоріжжя, погана медицина та злидні: як виглядає реальна Росія (ВІДЕО)

Нагадаємо, країни G7 (“Великої сімки”) розглядають практично повну заборону експорту товарів до Росії. Відповідне рішення може бути ухвалено під час саміту G7, який відбудеться в травні в Хіросімі (Японія).

Прямий ефір