Той факт, що союзники запізнюються з дозволом бити по території РФ, дає можливість росіянам вжити заходів, — Попович

Денис Попович. Фото: detector.media

Україна має далекобійні ракети, здатні завдавати ударів на 300 км. Однак західні союзники, які передали ці ракети, не дають дозвіл використовувати їх для ударів на відстань понад 100 км від кордону України з Росією. У підсумку росіяни зараз переносять свої аеродроми на більшу відстань від кордону, що не дасть змоги вражати їх, коли буде отримано дозвіл завдавати ударів від країн Заходу. Про це сьогодні, 5 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.

“ATACMS, Storm Shadow і SCALP-EG мають обмежений радіус дії — 300 км. Навіть якщо ми отримаємо дозвіл на використання усіх цих ракет, то зможемо бити не далі ніж на 300 км. А якщо противник пересуне аеродроми, на яких базуються тактична авіація, зокрема й Су-24, що несуть керовані авіаційні бомби, на відстань більш ніж 300 км, наприклад, на 500 км, ці ракети вже не дістають”, — зауважив він.

Попович звернув увагу, що росіяни вже почали переносити свої військові аеродроми на більшу відстань від кордону.

“На жаль, той факт, що наші союзники запізнюються з цим дозволом, дає змогу росіянам вжити превентивних заходів, зокрема відсунути свої аеродроми, не розміщувати об’єкти в радіусі можливої дії цих ракет. Тобто чим більше рішення затягується, тим більше можливостей у росіян цих заходів вжити”, — пояснив військовий оглядач.

За його словами, у підсумку Україні доведеться користуватися тими можливостями, які вона має.

“Ми повинні масштабувати удари дронами, які мають радіус набагато більший, ніж 300 км, до 2000 км вони вже можуть діяти. І ми можемо не питати дозволу в наших союзників, використовувати дрон чи не використовувати. І, крім того, ми можемо розвивати власне ракетне виробництво, зокрема, це ракета “Нептун”, якою вже завдавали ударів і яка може завдавати удару по Російській Федерації. Необхідно збільшувати дальність цих ракет, наскільки це можливо, а також розробляти власні балістичні ракети, які могли б завдавати удари в радіусі 500 км і більше”, — висловив думку Попович.

Читайте також: ППО, знищення аеродромів на території РФ і F-16: як боротися з КАБами, розповів Коваленко

Прямий ефір