Угорщина і Греція, які блокують 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії, не хочуть платити за санкційну політику. Вони хочуть, щоб за санкційну політику заплатили багаті країни Європи — Німеччина, Франція. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ.
“Їхня політика полягає в тому, що в принципі, якщо на рівні суспільних настроїв подивитися Угорщину, то там суспільство налаштоване вкрай негативно щодо нинішньої політики Росії, суспільство засуджує російську агресію, і там немає сильної проросійської партії. Часто у нас говорять про якусь проросійську силу в Угорщині, насправді її не існує. Там є політичні еліти, які заробляли на спільних проєктах із Росією, і вони хочуть отримати якісь компенсатори. Вони хочуть, щоб за санкційну політику заплатила, умовно кажучи, Німеччина, а не Угорщина”, — розповів він.
Відповідаючи на запитання — чи готові Німеччина і Франція платити за це, економіст сказав, що на сьогодні існує вже досить сформований, стійкий, європейський консенсус щодо санкційної політики.
“Тобто Європа вже дуже багато заплатила і дуже багато авансувала в українську перемогу. Це як точка неповернення, її вже пройдено. Припустимо, Європа могла відмовитися, або могла виникнути втома. На 4-му, 5-му санкційному пакеті тоді ще можна було це все повернути назад. То зараз уже після 10-ти санкційних пакетів, коли Європа повністю вже диверсифікувала свої постачання енергоресурсів, Німеччина відмовилася від російського вугілля, газу, нафти”, — каже Кущ.
Аналітик констатував, що Європа пережила дуже складну зиму, але вийшла ще більш диверсифікованою, з вищим рівнем енергетичної незалежності в частині різних альтернативних постачань енергоресурсів.
“Раніше Європа повністю віддала на аутсорсинг свою енергетичну політику Росії — Росія взяла на аутсорсинг питання енергетичної безпеки Європи. Це призвело до вкрай негативних наслідків. Як сказав один із політиків: “Ми віддали Китаю питання, пов’язані з економічною безпекою, виробництвом товарів масового споживання, Росії віддали питання, пов’язані з енергетичною безпекою, Європі час повертати свій суверенітет у цих питаннях”. І Європа його дуже швидко повертає”, — підсумував Олексій Кущ.
Читайте також: Угорщина та Греція гальмують ухвалення одинадцятого пакету санкцій проти Росії — причини назвав Пендзин
Нагадаємо, раніше Кущ заявив, що політика Угорщини та Греції щодо санкцій проти РФ — торги, щоб вибити преференції з боку ЄС. Європейський Союз не дозволить Будапешту гальмувати обмеження проти Москви.