Тіньові банки не допоможуть Росії вирішити пов’язані із санкціями проблеми, — економіст

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Створення тіньових банків не дасть змоги Росії розв’язати великий обсяг проблем, пов’язаний із запровадженими санкціями. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Безумовно, є аналог тіньового флоту — тіньові банки. Безумовно, якісь банки можна створити, але це означає, що ті банки, які будуть створені, вони повинні бути автономними від загальної банківської системи. Чим важливий приклад Bank of China? Китай дає зрозуміти Росії, що ми — частина глобальної економіки, і ми не хочемо через вас мати проблеми з нашими партнерами”, — сказав він.

Економіст зазначив, що частка Росії в товарообігу Китаю 2023 року — це 4%, а частка США та Європейського Союзу — 24%.

“Тому Китай дає зрозуміти: знаєте, ми вам створимо можливості десь якось торгувати, але це будуть невеликі обсяги, і це не будуть якісь важливі компанії. Тобто вони не зможуть вирішити основні завдання, принаймні на великому рівні. Там дрібні якісь завдання вони, звісно, допоможуть вирішити, але не більше. Тобто це, як мені здається, черговий сигнал, до речі, вже далеко не перший”, — сказав Ус.

Економіст звернув увагу, що нещодавно китайська компанія Wison New Energies, яка займалася будівництвом модулів для “Арктик СПГ-2”, заявила про згортання своєї діяльності у РФ, оскільки не хоче втрачати інші, більш значущі проєкти, через санкції.

“Тобто це, як мені здається, чергові сигнали від Китаю, що попри якусь політичну підтримку, яку Росія отримує від нього у своїй діяльності, економічно їй допомагати Китай точно не збирається. І це тільки прискорюватиме крах, до якого російська економіка все ближче й ближче”, — сказав він.

Читайте також: Доступ до “сірих” схем закрито, а “залізна завіса” все ближче: новий пакет санкцій проти РФ проаналізували експерти

Раніше російський економічний оглядач Максим Блант розповів, що китайські банки все більше цураються Росії. Зокрема російська дочірня структура китайського Bank of China призупинила всі операції з банками РФ, що потрапили під санкції США. Це б’є по російських експортерах та імпортерах, позначилося на китайському постачанні до Росії, що вже відображає навіть статистика.

Прямий ефір