Тільки удари по заводах допоможуть у боротьбі з російськими ракетами, — Криволап

Бомбардувальник Ту-95МС із ракетами Х-101. Фото: Міноборони РФ

Спроби повністю перекрити канали постачання електроніки до Росії, ймовірно, не увінчаються успіхом. Наприклад, попри санкції, Іран продовжує успішно розвивати свою ракетну програму. Тому ефективнішими заходами будуть удари по заводах та об’єктах, що виробляють ракети. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап.

“Щодо можливості передачі комплектуючих від американських та європейських виробників російським виробникам ракет, таких як “Кинжал” або Х-101, слід зазначити, що це дуже маленькі елементи. Ці комплектуючі можуть використовуватись у комп’ютерах, ігрових приставках, побутовій техніці та інших пристроях. Ринок цих компонентів відкритий та різноманітний”, — сказав він.

Експерт пояснив, що в контексті санкцій можна відхилятися від обмежень, залишаючись у рамках закону, щоб досягти своєї мети.

“Іран, перебуваючи під санкціями, вже багато років виготовляє технічну продукцію з високими характеристиками. Наприклад, ракети Fateh і Zolfaghar мають точність з круговим імовірнісним відхиленням 3 і 5 метрів відповідно, що підтверджено випробуваннями. Ці дані не викликають сумнівів у європейських та американських експертів, оскільки вони виглядають правдоподібно. Попри режим санкцій та оточення як доброзичливців, так і недоброзичливців, Іран цілком спокійно створює цю техніку”, — зазначив Криволап.

Тому, на його думку, спроби перекрити канали постачання до Росії високотехнологічної електроніки не призведуть до очікуваних результатів.

“Результати дадуть удари по заводах, які виробляють цю техніку. По Смоленському заводу, 53-му арсеналу і всьому навколо Підмосков’я. Кілька днів тому було проведено удар по всьому Центральному федеральному округу, із 18 суб’єктів цього округу удару було завдано по 16. Необхідно вражати об’єкти у цій зоні. Добре, якщо нам нададуть ATACMS та можливість бити JASSM, але нам потрібно робити власну програму. Потрібно посилювати удари безпілотниками, ракетами, крилатими та балістичними ракетами, щоб знищувати цілі. Розмови про перекриття каналів постачання мікроелектроніки не принесуть результату — це питання бізнесу”, — підсумував Костянтин Криволап.

Читайте також: Десятки загиблих і сотні поранених: масовані ракетні удари по мирних містах України обговорили експерти

Прямий ефір