Тільки серед священників УПЦ МП найбільша кількість колаборантів, — релігієзнавець

Києво-Печерська лавра. Фото: ukrinform.ua

У Києво-Печерській лаврі відбувається затягування відходу УПЦ МП за допомогою використання юридичних моментів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила докторка філософських наук, професорка, релігієзнавчиня Ірина Богачевська.

Вона зазначила, що представники УПЦ МП будуть тягнути судовий розгляд, а судді теж не поспішають займатися цією досить резонансною справою.

“В УПЦ МП думають, що держава зрештою просто займатиметься якимись іншими, важливішими насущними проблемами, а їм вдасться, як вони це зазвичай роблять, відсидітися”, — сказала Богачевська.

Релігієзнавчиня наголосила, що держава не воює з православними вірянами, а виконує взяті на себе усі міжнародні зобов’язання.

“В Україні найбільш демократичне законодавство про свободу совісті та релігійні організації. І це не думка експертів в Україні, це думки й міжнародних експертів, і юристів, і релігієзнавців”, — каже Богачевська.

Гостя ефіру наголосила, що завдання держави — гарантувати державну безпеку в духовній сфері, що забезпечується насамперед у законодавчому полі України.

“Коли ми бачимо випадки колаборації, кожен із цих випадків розглядається індивідуально, кожен із цих фактів отримує юридичну оцінку, і, грубо кажучи, державі абсолютно все одно колабораціоніст священник чи не священник. Але лише серед священників УПЦ МП ми спостерігаємо найбільшу кількість колаборантів із численних українських релігійних організацій. Саме тому це не переслідування православної церкви, це спроба держави боротися з випадками колаборації та спроба держави заборонити афілійовані з державою-агресором організації”, — сказала експертка.

Також вона нагадала, що практично весь час існування незалежної України Московський патріархат проповідував “русский мир” і користувався небаченими для релігійної організації преференціями, зокрема і з боку держави.

“Тепер держава просто виправляє помилки, що накопичилися. Можливо, пізно, можливо, треба було раніше. Але, безумовно, і ми знову бачимо ця позиція держави користується підтримкою громадянського суспільства”, — додала Богачевська.

Читайте також: “Русскій мір”, зв’язок із Кремлем і боротьба за Києво-Печерську лавру: яку загрозу Україні несе Московський патріархат

Прямий ефір