Теракт у “Крокусі” масштабував проблеми мігрантів у Росії — деталі від правозахисниці

Ілюстративне фото: Asia-plus

Мігранти в Росії стикаються із систематичними порушеннями своїх прав, причиною яких є дії представників державних структур, зокрема поліції і держслужбовців. Теракт у “Крокус Сіті Холі” послужив додатковим стимулом для влади посилити контроль і збільшити експлуатацію мігрантів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла правозахисниця, безкоштовний юрист для мігрантів Валентина Чупик.

“Права мігрантів у Росії порушуються відтоді, як є мігранти, — не було часу, коли б права мігранта не порушували. Це переважно порушення самої влади: 90% проблем мігрантів пов’язані з держслужбовцями, які порушують їхні права, а 84% проблем їм створюють поліцейські за відсутності порушень з боку мігрантів”, — сказала вона.

Як вона зазначила, повідомлення про масове завезення мігрантів, зокрема нелегальних, не має жодного стосунку до дійсності в Росії.

“Річ у тім, що в Росії поки що не здійснюється масштабне завезення мігрантів. Це і не потрібно, оскільки кордони Росії відкриті з країнами СНД: люди в’їжджають самі, абсолютно легально. Так, 93% мігрантів у Росії повністю легальні, решта 7% — нелегальні”, — розповіла правозахисниця.

За її словами, після теракту в “Крокусі” ситуація з мігрантами в Росії докорінно не змінилася, а лише погіршилася.

“Що стосується ініціатив щодо контролю за мігрантами, — це не контроль і не за мігрантами, а просто розширення корупції: спроба розширити оргнабір, який є работоргівлею… Але рабська праця завжди неефективна. І все, що робить російська влада, намагаючись поставити міграцію під контроль, вона насправді намагається збільшити кількість хабарів і зменшити надходження до бюджету”, — резюмувала Валентина Чупик.

Читайте також: Прорив ксенофобських настроїв у РФ: після теракту в “Крокус Сіті Холі” мігрантів затримують, допитують, б’ють, катують і депортують (ВІДЕО)

Нагадаємо, 140 людей загинули внаслідок теракту в підмосковному концертному залі “Крокус Сіті Хол” 22 березня. Цей теракт став найбільшим у Росії за кількістю загиблих після Беслана 2004 року.

Прямий ефір