Тепло для українських воїнів: запорізькі добровольці передають буржуйки ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Напередодні зими запорізькі волонтери збільшили виробництво буржуйок для українських військових. Випускають грубки різних розмірів і модифікацій — і для великих приміщень, і для індивідуального обігріву, повідомляє FREEДОМ.

Волонтер Василь Бушаров та його однодумці забезпечують теплом українських воїнів від початку повномасштабного російського вторгнення. Практика показала, що буржуйки — одні з найефективніших засобів обігріву на передовій. Топити можна як дровами, так і окопними свічками.

“Працює просто, є тяга, яку можна регулювати, всередину вставляється окопна свічка, яка зроблена з картону й парафіну. Ця окопна свічка може горіти від 4 до 7 годин”, — розповів Бушаров.

Перші буржуйки робили з обрізків металу та старих газових балонів.

“Робили з усього, чого тільки можна. На той момент нам передавали велику кількість газових балонів, пропанових балонів, ми їх розрізали та робили перші буржуйки”, — згадує волонтер.

Коли балони стали закінчуватися, перейшли на листову сталь. Розробили типову конструкцію, розрахували, накреслили ескізи.

“Було розроблено якусь схему буржуйки, на якій можна приготувати їжу і висушити взуття, і зігрітися, і ми затвердили якийсь стандарт”, — сказав Бушаров.

Тепер велика буржуйка — базова модель. Але не відмовилися волонтери й від невеликих конструкцій: вони легко поміщаються в укриттях і тому користуються великою популярністю у військових. Роблять такі буржуйки, як і раніше, з газових балонів, також використовують снарядні гільзи, тубуси від порохових зарядів та навіть вогнегасники. 

“Це дуже проста конструкція для обігріву. Маленьке закрите приміщення вона може обігрівати. Єдине, звісно, кіптяву потрібно виводити кудись назовні”, — зазначив волонтер Михайло.

Від початку російського вторгнення волонтери передали українським військовим майже тисячу буржуйок. Вони кажуть, що хотілося робити красиві мангали та цивільні грубки на дачу, але поки не на часі. До випуску продукції для мирного використання волонтери готові перейти, коли закінчаться бойові дії.

Читайте також: Окопні свічки для українських захисників виготовляють переселенці — у 17 містах стартувала акція (ВІДЕО)

Прямий ефір