Тема запрошення України в НАТО порушуватиметься під час візиту Зеленського до Брюсселя, — політолог

Прапори НАТО та України. Фото: president.gov.ua

Тема запрошення в НАТО для України порушуватиметься під час візиту глави Української держави Володимира Зеленського до Брюсселя. Про це сьогодні, 17 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Олег Чаленко.

“Якщо ми говоримо саме в контексті натовської тематики, то, звісно ж, зараз Альянс перебуває на етапі трансформації та запуску місії, центру допомоги та навчання для України в Німеччині. І якраз днями пан Рютте, новий генсек Альянсу, був на місці безпосередньо, де до кінця року й має на повну стартувати відповідна місія. Цілком очевидно, що зараз йтимуть обговорення з тактичного погляду посилення, надання допомоги Україні. Цілком очевидно, стратегічні теми теж можуть порушуватися в обговореннях. План перемоги. Ми розуміємо, що перший пункт — це запрошення до Альянсу. І звісно, що на різних натовських заходах ця тема порушуватиметься не тільки на найвищому рівні, там на президентському винятково, а й під час інших обговорень, зокрема й кулуарних”, — вважає політолог.

Він також прокоментував слова генсека НАТО про те, що якщо в якийсь момент президент Зеленський і його команда вирішать обговорити з Росією, як покласти край війні, то Київ це зробить з позиції сили.

“Логіка Рютте абсолютно зрозуміла та відкрита. Вона полягає в тому, щоб Україна на кожному наступному етапі мала необхідні ресурси й можливості для опору російському агресору. Тобто не так, що Україну “дотиснули” й вона не може чинити опір, саме тому вона йде на переговори з російським агресором, — ні. Україна матиме можливість й далі стримувати московську навалу, але з усім тим у необхідний момент, коли сама того захоче, вийде на справедливий переговорний процес із російським агресором із відповідними зрозумілими межами. І ми бачимо, що зараз це, зокрема, і намагається бути реалізовано з боку офіційного Києва. Це і підготовка до другого Глобального саміту миру, це подальші кроки з примусу Російської Федерації до миру”, — сказав Чаленко. 

Читайте також: Запрошення України до НАТО невипадково стало наріжним каменем плану перемоги — розбір політологині

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді України український план перемоги. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків. Перший пункт — запрошення України до НАТО, другий — оборона України, третій — стримування Росії, четвертий — стратегічний економічний потенціал України. П’ятий — пункт безпеки, він розрахований на повоєнний час.

Прямий ефір