Тема повернення українців, яких утримує РФ, стане основною на осінній сесії ПАРЄ — деталі від Мезенцевої

Марія Мезенцева. Фото: uatv.ua

Українська делегація до осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) готує резолюцію щодо повернення на батьківщину українців, яких незаконно утримує Росія. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ повідомила голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Вона нагадала, що на першому Саміті миру, який відбувся в червні у Швейцарії, одне з трьох питань було присвячено поверненню незаконно депортованих до РФ українських дітей, цивільних і військових, які перебувають у російському полоні, а також пошуку зниклих безвісти осіб.

“Це величезний гуманітарний напрямок щодо всіх, кого ми чекаємо вдома — і дорослих, і дітей. Дуже важливо, щоб наша сесія ПАРЄ була полем для резолюції. Ми готуємося до того, щоб об’єднати й тему військовополонених, і тему цивільних у полоні, і тему безвісти зниклих”, — розповіла Мезенцева.

Парламентарій повідомила, що ведеться робота з підготовки чергових обмінів військовополоненими. Одна з проблем — повернення в Україну саме цивільних осіб, незаконно утримуваних Росією в місцях несвободи. Тому що формат обміну (який передбачений для військовополонених) тут складно застосовувати.

“На жаль, Росія висловлює мале бажання обмінювати саме цивільних, тому що є колізія за міжнародним правом — немає кого обмінювати. Українська сторона не порушує міжнародне право, і не бере в полон цивільних, на відміну від Росії”, — пояснила Мезенцева.

Вона уточнила, що повний пакет питань, який буде виносити українська делегація в ПАРЄ, ще доопрацьовують, і більш детально про них можна буде говорити ближче до осінньої сесії Асамблеї.

“Ми спілкувалися з генеральною секретаркою ПАРЄ, і дуже раді, що наші ініціативи підтримуються”, — резюмувала Марія Мезенцева.

Читайте також: Цифра за цивільними збільшується, за військовими — зменшується: про труднощі обміну полоненими та повернення українських дітей розповів Лубінець

Як повідомлялося раніше, за 2,5 роки повномасштабної війни Україні вдалося повернути з російського полону 3 405 осіб, включно зі 161 цивільним, а також 866 незаконно депортованих дітей.

Прямий ефір