Телеканали відмовляються від скандальної агітації, ЄС обмежує контакти з Тбілісі — передвиборча ситуація у Грузії (ВІДЕО)

Протест у Грузії. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз призупинить контакти на високому рівні із представниками Грузії, повідомив посол ЄС у Тбілісі Павло Герчинський. Він пояснив, що це стало відповіддю на антиєвропейські дії та риторику грузинської влади. У Брюсселі стурбовані нападками на опозицію та випадками порушення прав людини в Грузії. Таку політику в ЄС розцінюють як відхід від цінностей Європейського Союзу, повідомляє FREEДОМ.

До парламентських виборів у Грузії залишається менше трьох тижнів. Чим ближче вибори, тим менш вибірковою у своїх методах стає партія влади. “Грузинська мрія” змушує телеканали розміщувати свої агітаційні ролики, де показують зруйновані Росією українські міста. На думку партії влади, саме таке майбутнє чекає на Грузію, якщо громадяни проголосують за опозицію. За відмову транслювати скандальне відео погрожують штрафами.

“Уряд, який контролює Іванішвілі, ставить нас перед дилемою: або ми транслюємо ці відеоролики, або нам загрожують великі штрафи, які можуть призвести до призупинення роботи наших каналів. Попри важкий тягар штрафів, що накладаються на телеканали, ми не маємо наміру, навіть побічно, підтримувати російську пропаганду “Грузинської мрії” та знущання з українського народу”, — йдеться у спільній заяві грузинських телеканалів Formula, Mtavari та TV Pirveli.

Ще одним інструментом репресій грузинської влади став реєстр “іноагентів”. Закон “Про прозорість іноземного впливу”, внесений до парламенту “Грузинською мрією”, викликав масові протести 2023-го, а потім і 2024 року. Попри обурення громадян та засудження міжнародної спільноти, парламент ухвалив закон і навіть подолав вето президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Тепер організації, які отримують не менше 20% фінансування з-за кордону, набувають статусу “організацій, що реалізують інтереси іноземної сили”. А також підлягають ретельному фінансовому моніторингу.

Міністерство юстиції Грузії вже внесло до реєстру “іноагентів” перші п’ять організацій. За інформацією ЗМІ, найближчим часом там буде ще шість.

“Першими п’ятьма організаціями стали “Молодіжна організація українців Грузії — Світанок”, “Єврейський культурно-просвітницький фонд”, “Професійна спілка фермерів та сільськогосподарських працівників Грузії”, “Кутаїський дім молоді” та “Союз християн”, — пише видання SOVA.

Лише 33% виборців готові віддати голоси партії влади. Про це свідчать результати опитування дослідницької компанії Edison Research. З такою соціологією “Грузинській мрії” перемогти у чесних виборах дуже складно, кажуть експерти.

“Їм доведеться йти на всі можливі хитрощі. Тобто — стандартний набір на вибори в Грузії: роздача хабарів, адмінресурс, тиск, погрози тощо. Цього разу, швидше за все, цього їм недостатньо. З 33% стрибнути на 50 плюс — це практично неможливо… Але влада, звісно, ​​намагатиметься намалювати собі більшість. Тому можна говорити про те, що будуть протести напевно”, — прокоментував громадський діяч, директор фонду “Вільна Росія” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.

Посол Євросоюзу в Грузії повідомив журналістам про рішення європейських інститутів припинити зустрічі з урядом країни у відповідь на антиєвропейські дії та риторику партії влади. Павло Герчинський наголосив на важливості демократичних цінностей і висловив сподівання, що на виборах 26 жовтня грузинський народ обере новий уряд, який буде вірним цим цінностям.

Читайте також: Навіщо громадян Грузії лякають війною — реакції на скандальний ролик “Грузинської мрії” з кадрами руйнувань в Україні (ВІДЕО)

Раніше в Євросоюзі заявляли, що готові призупинити безвізовий режим для Грузії — у відповідь на антидемократичні дії місцевої влади.

У жовтні верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель виступить у Європарламенті з питання відкату демократії у Грузії.

Прямий ефір