Telegram може бути небезпечним для українців: як Кремль використовує соцмережу, пояснив експерт

Андрій Шаповалов. Скриншот: uatv.ua

В українській розвідці визнають, що месенджер Telegram включає низку загроз безпеці України, тому потрібно шукати варіанти вирішення цієї проблеми. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ говоримо з експертом із протидії дезінформації Андрієм Шаповаловим.

Він розповів, що важливо розділяти пабліки, які існують у соцмережі та розповсюджують фейки, та саму соцмережу, засновником якої є росіянин Павло Дуров.

“Швидше за все, йдеться про питання регулювання Telegram та підпорядкування платформи тим законам, які існують в Україні. А питання насправді постало не вчора. Це досить давня історія, пов’язана, насамперед, із засновником Telegram Павлом Дуровим, якого пов’язують з Росією та підозрюють у зв’язках зі спецслужбами РФ. І звідси виникає низка питань і до безпеки протоколів, і до незрозумілих алгоритмів збору інформації в Telegram про своїх користувачів”, зазначив експерт.

Він також підкреслив, що у Telegram є безліч анонімних каналів, які намагаються брати на себе функцію ЗМІ, але не відповідають стандартам журналістики та часто роблять свій рейтинг на маніпуляціях та дезінформації.

“Усі анонімні канали це в принципі інформаційні смітники або зливні бачки. Ви не можете знати, кому вони належать і кому будуть належати завтра… Ворог створює величезну кількість Telegram-каналів, які можуть мімікрувати під українські канали, під патріотичні канали та максимально використовуючи слабкості чи пробоїни у медіаграмотності, намагається маніпулювати, намагається робити вкиди. Це, звичайно ж, сприяє розгойдування внутрішньополітичної обстановки в Україні. Це спроба посіяти “зраду”, наративи “все пропало”, пояснив Шаповалов.

Прямий ефір