Технологія використання Україною морських дронів — революційна, — експерт

Морські дрони. Фото: itc.ua

Використання морських дронів для захисту акваторії Чорного моря є новизною для всього світу. Це той момент, коли країни вже можуть не розраховувати лише на свій флот, будуючи величезні кораблі. Адже сенс у тому, що безпеку можна забезпечити робототехнічними пристроями невеликого розміру, які можуть управлятися автономно і працювати на дистанції. Про це сьогодні, 29 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Технологія морських дронів, вона революційна. Ті зміни, які з’явилися в інформаційному зведенні щодо застосування дронів для захисту акваторії Чорного моря, вони є новизною для всього світу. Це момент, коли можна говорити про те, що країни вже можуть не розраховувати на свій флот і створення величезних кораблів — безпеку можна забезпечити робототехнічними пристроями невеликого розміру”, — каже він. 

За словами керівника DroneUA, головною перевагою безпілотних технологій є автономність і робота зі значної дистанції. 

Крім того, можливість використання безпілотних технологій докорінно змінює принципи безпеки та форматів військово-морських флотів.

“Який він має бути у сучасної держави? Україна в цьому створила певний тренд, вона створила таку інновацію, якої у світі ні в кого не було, і ніхто до цього не бачив, як масово можна застосовувати військові дрони і безпосередньо морського базування. Знову ж таки як саме застосовує їх Україна, чи є зараз у нас флот, чи він тільки формується? Які технічні можливості у дронів? Про це ми почуємо або від офіційних осіб українського уряду, або після перемоги над окупантами і звільненням українського Криму”, — підсумував Валерій Яковенко.

Читайте також: Російська пропаганда бреше про шокуючі обсяги виробництва безпілотників — деталі (ВІДЕО)

Як повідомлялося, за рік “Армія дронів” пройшла шлях від проєкту UNITED 24 до самостійної державної програми розвитку національного виробництва безпілотних апаратів. Цього року уряд виділив 40 млрд грн на виробництво вітчизняних безпілотників, також усунуто практично всі перешкоди, які стояли на заваді українських виробників дронів.

Читайте також: Протидія Росії у Чорному морі: що може допомогти Україні відбивати атаки російських окупантів, розповів експерт

Прямий ефір