Технологія для низки російських ракет свого часу була з помилками скопійована з Tomahawk — деталі від експерта

Ракети "Томагавк". Фото: gettyimages.com

Технологію для своїх ракет Х-55, Х-555 і Х-101 СРСР свого часу скопіював з американських Tomahawk. Про це сьогодні, 30 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Давайте почнемо з того, що ракети Х-55 й потім модернізація їх у Х-555 та Х-101 — свого часу технологія була вкрадена з тих же Tomahawk. Тобто ми говоримо про те, що Путін розуміє, що проти нього зараз кидають зброю, з якої, в принципі, за радянських часів скопіювали ці ж ракети. Зрозуміло, що під час копіювання було допущено деякі помилки. Ми, в принципі, бачимо це зараз, тому що велика кількість російського озброєння має західні компоненти”, — сказав він.

За словами експерта, це свідчить про те, що за правильної роботи санкційних систем Росія втратить можливість виробляти будь-яке озброєння.

“У принципі, слід не забувати, що Росія 2019 року вийшла з договору щодо розміщення цих ракет. І в принципі, обурення Росії дуже дивне, тому що, в принципі, Росія має вже ракети, які можуть долітати не тільки до Ла-Маншу. Тому тут, я думаю, більше політичні баталії, ніж насправді якісь загрози”, — сказав Храпчинський.

Він зазначив, що зараз ідеться про розміщення Tomahawk у Німеччині, але, на думку експерта, все-таки ЄС треба нагадувати, що війна йде на сході Європи.

“І в будь-якому разі, якщо не допомагатимуть Україні, то війна буде і в Німеччині”, – вважає Храпчинський.

Читайте також: Умови, за яких Німеччина не розміщуватиме на своїй території Tomahawk, озвучив Шольц

Раніше Путін заявив про розгортання своїх ракет середньої та меншої дальності в разі, якщо США розмістять свої Tomahawk на території Німеччини. За словами кремлівського диктатора, розробка ударних систем РФ уже перебуває на завершальній стадії. І ця зброя нібито здатна долати до 5,5 тис. кілометрів та навіть нести ядерні боєголовки.

Уперше після закінчення холодної війни Вашингтон та Берлін уклали договір, згідно з яким ракети підвищеної дальності Tomahawk будуть розміщені в Німеччині з 2026 року. Дальність таких ракет становить 2,5 тис. кілометрів. Отже, на відстані прямого удару опиняться як Москва, так і Санкт-Петербург. А за необхідності під вогонь потрапляють навіть такі віддалені точки Росії, як Казань та Мурманськ.

Прямий ефір