Техніку НАТО вироблятимуть в Україні: які реальні перспективи (ВІДЕО)

Штаб-квартира найбільшого німецького виробника зброї Rheinmetall AG . Фото: ap.org

Німецький оборонний концерн Rheinmetall та державний концерн “Українська оборонна промисловість” створили спільне підприємство, яке займатиметься ремонтом та обслуговуванням західної техніки. Презентація нового підприємства відбулася на шостому німецько-українському економічному форумі у Берліні, передає FREEДОМ.

Президент України Володимир Зеленський закликав німецький бізнес звернути увагу на виробництво зброї та військової техніки в Україні. Про це глава Української держави сказав під час виступу на шостому німецько-українському економічному форумі “Відновлення, розумне зростання та безпека”.

“Насамперед я прошу звернути вашу увагу на оборонну сферу в Україні — наше виробництво зброї, техніки, снарядів, які ми нарощуємо. Це наш виробничий пріоритет номер 1, і деякі німецькі компанії вже розпочали предметну співпрацю з нами у цій сфері. І ми запрошуємо решту”, — сказав Зеленський.

До уряду Німеччини надійшло 30 заявок від компаній, які хочуть інвестувати в Україну, в модернізацію українських підприємств та енергетики.

Про створення спільного підприємства між німецьким оборонним концерном Rheinmetall та державним концерном “Українська оборонна промисловість” було оголошено під час німецько-українського бізнес-форуму в Берліні.

“Створення спільного підприємства без перебільшення є знаковою подією, яка виводить співпрацю між нашими країнами на якісно новий рівень та дозволить нам разом будувати арсенал вільного світу. Підприємство обслуговуватиме та ремонтуватиме техніку, поставлену партнерами України. Також на підприємстві проходитиме локалізація виробництва провідних зразків техніки Rheinmetall AG”, написав у Telegram Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

Країни НАТО повинні нарощувати витрати на оборону та виробництво озброєнь з розрахунком на довгострокову перспективу та виконати три головні завдання підтримати Україну, вирішити оборонні потреби союзників та утримати Альянс на вістрі технологічного прогресу. Про це генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив на промисловому форумі НАТО у Стокгольмі.

“Відносини між урядами, державами та оборонною промисловістю завжди були важливими. Але сьогодні це життєво важливо з трьох причин: щоб підтримати Україну, зміцнити нашу власну систему стримування та оборони та забезпечити нашу технологічну досконалість”, сказав Столтенберг.

Міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишин прогнозує суттєве зростання вітчизняного виробництва військово-промислового комплексу у найближчі пів року. За словами експертів, міжнародні компанії вже готові інвестувати в оборонний комплекс України. Це означає, що рівень ВПК України найближчим часом досягне стандартів НАТО.

“Зараз дозріла ситуація, і на Заході це розуміють, що найкращим вирішенням питання припинення війни є забезпечення України необхідним озброєнням, яке вона виробляла б сама. Зараз Україна стає у плані розвитку нових систем озброєнь та інтеграції різних систем передовою країною та центром тяжіння оборонних компаній”, сказав військовий експерт Валерій Рябих.

В Україні вже розпочалося будівництво заводу “Байкар”. Турецька компанія планує створити мінімум 300 робочих місць. Виробництво дронів буде самодостатнім та взаємовигідним для України та Туреччини. Компанія має намір інвестувати сто мільйонів доларів. Гроші підуть на три проєкти, зокрема і на завод. Його планують збудувати за півтора роки.

Читайте також: Співпраця Rheinmetall та “Укроборонпром” стане важливим сигналом для всіх міжнародних компаній, Умланд

Прямий ефір