Техніка, гроші та зброя: як світ сприяє Україні у її боротьбі з російською агресією

Українські захисники. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

У Пентагоні впевнені, що США та інші країни-союзники зможуть і надалі надавати допомогу Україні — як фінансову, так і військову — попри все. У НАТО знову наголосили, що підтримка України триватиме стільки, скільки буде потрібно, передає FREEДОМ.

“Ключовим моментом тут є те, що США, міжнародна спільнота, наші союзники та наші партнери працюють разом, щоб ми могли й надалі виконувати наші зобов’язання у сфері безпеки, одночасно підтримуючи Україну, і щоб ми могли робити це разом… Зрештою, озброєні сили США будуть готові. Ми маємо намір зробити все, щоб ми були готові виконувати наші зобов’язання у сфері безпеки в усьому світі”, — заявив речник Пентагону Пет Райдер.

Також він додав, що зимовий сезон буде важким для обох сторін. Питання щодо оснащення українських військових уже розглядаються у рамках Контактної групи з питань оборони України.

“Зима, безперечно, створить певні виклики для всіх сторін на полі бою. Думаю, що якщо взяти до уваги дощ, сніг, їхній вплив на місцевість, це напевно додасть складності до і без того дуже динамічної ситуації на полі бою. Саме тому ми продовжуємо дуже тісно співпрацювати з Україною, нашими міжнародними партнерами та союзниками для визначення потреб України”, — зазначив Райдер.

Також уряд США у прискореному режимі працює над виділенням Україні 4,5 млрд доларів економічної допомоги.

“З урахуванням цієї суми загальна економічна допомога США в Україні збільшиться до 13 млрд дол. Усі ці кошти спрямовувалися у вигляді грантів”, — уточнюється на сайті Міністерства фінансів США.

В Україну надійшло ще 2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

В НАТО також висловили готовність допомогти українським військовим ефективно діяти у зимових умовах. Там наголосили, що військова допомога від Альянсу та союзників, а також мужність ЗСУ — підірвала перевагу російських військ у здійсненні їх так званої спеціальної операції. Також, на думку Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, Альянс надає важливі військові можливості для України, що сприятиме зміні ситуації у майбутньому.

У відповідь на масовані обстріли Росією українських міст — країни-союзники продовжують повідомляти про нові постачання зброї. 19 жовтня Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив про те, що розпочинається передача Україні грецьких БМП-1.

Також стало відомо, що Італія надала Україні п’ятий пакет військової допомоги, який включає військову техніку та обладнання. А в Німеччині анонсували, що до кінця 2022 року Україна отримає більшу частину раніше обіцяної військової техніки.

Читайте також: Затримка виплат, деморалізація, непідготовлені солдати на передовій — Росія зазнає втрат на фронті

Прямий ефір