Тегеран продовжує зближення з Москвою: яку зброю постачає — деталі (ВІДЕО)

Лідер Ірану Ібрагім Райсі. Скріншот: uatv.ua

В Ірані заявили про укладання угоди з Російською Федерацією про купівлю винищувача Су-35, повідомляє державний мовник країни. Через надану Росії допомогу Україна скорочує кількість дипломатичних зв’язків з Іраном. Так, Київ ухвалив рішення про розрив угоди про уникнення подвійного оподаткування, інформує FREEДОМ

У ніч з 5 на 6 серпня російські окупанти завдали чергового масованого ракетного удару по території України. Застосували ракети повітряного та морського базування, а також іранські ударні дрони.  

За ніч українські сили протиповітряної оборони збили 27 “Шахедів” (Shahed), а за 11 місяців, тобто відтоді, як росіяни використовують іранські камікадзе, це число перевалило за тисячу.  

Росія застосовує цю зброю проти українців через низьку ціну, зокрема з цієї причини планує відкрити і власне виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Але чи зможе країна-агресор забезпечити себе безпілотниками — велике питання, адже можливості її військово-промислового комплексу (ВПК) безпосередньо залежать від підсанкційних товарів, як, утім, і ВПК Ірану. 

“Виробництво “Шахедів” безпосередньо залежить від поставок контрабандних запчастин. Практично всі “Шахеди” збираються контрабандними елементами, вони повністю залежні за термінами, за кількістю, за збиральними можливостями. Це все впирається в те, що не більше 100 штук на місяць “Шахедів” виходить зібрати. І, якщо, наприклад, у Росії відкриється подібний завод, який буде збирати “Шахед-136″, звідки вони будуть брати всі необхідні запчастини? Почнуть конкурувати на контрабандному ринку з Іраном?”, — каже військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Спочатку Тегеран обмежувався передачею Москві безпілотників, але потім розширив номенклатуру поставок, повідомляють військові експерти. Авіабомби, снаряди, шоломи та бронежилети — усе це, як і “Шахеди”, регулярними рейсами потрапляє з Ірану до Росії.  

Припинити військову підтримку країни-агресора просити Іран має намір Японія. Прем’єр-міністр країни Кісіда, ймовірно, озвучить свою вимогу главі іранського Міністерства закордонних справ (МЗС).

“Міністр закордонних справ Ірану Амір Абдоллахян відвідає Японію… і зустрінеться зі своїм японським колегою і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою. Японія вимагатиме від Ірану припинити постачання зброї в Росію під час візиту Абдоллахяна в Токіо”, — з публікації телеканалу TBS з посиланням на анонімні джерела в уряді Японії.

Сьогодні Іран не тільки озброює Росію, а й мілітаризується сам. Так, Тегеран уже переоснастив свої кораблі нібито для того, щоб не допустити конфліктів у Перській затоці.

“Іран оснастив військово-морський флот Революційної гвардії безпілотниками і ракетами дальністю 1 тис. км… оскільки США пропонують поставити охорону на комерційні судна, що проходять через Ормузьку протоку Перської затоки. Посилаючись на можливу присутність американських охоронців, офіційний представник збройних сил Ірану бригадний генерал Аболфазл Шекарчі заявив, що країни регіону “здатні забезпечити безпеку в Перській затоці” самі”, — з публікації агентства Reuters.

Перервати або зменшити обсяги поставок іранської зброї в Росію покликані нові економічні обмеження США, а також третій механізм санкцій проти Ірану, узгоджений країнами Європи наприкінці липня 2023 року. До нього приєдналася й Україна. 

Попередні два було запроваджено проти ядерної та ракетної програм держави-спонсора тероризму, а також у зв’язку зі звинуваченнями в порушеннях прав людини.

“Іран надає військову підтримку неспровокованій і невиправданій агресивній війні Росії проти України. У цьому контексті Рада ухвалила рішення про занесення п’яти осіб, причетних до розроблення та постачання в Росію безпілотних літальних апаратів, до списку осіб, організацій та органів, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи”, — з повідомлення на сайті Європейської ради.

Укласти з Іраном угоду про виробництво “Шахедів” на своїй території хоче і Білорусь, повідомили в американському інституті вивчення війни. Крім того, у мережі з’явилася інформація, що Іран намагався переобладнати один із заводів у Гомельській області.

Читайте також: Нові санкції проти Ірану введуть США через підтримку Росії, — Кірбі

Прямий ефір