Тегеран і Пхеньян фактично спонсорують терористичну діяльність РФ — санкції проти них мають бути більш болючими, — Селезньов

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Діяльність партнерів РФ, таких як Іран і Північна Корея, які постачають окупантам боєприпаси та ракети, викликає стурбованість. Очевидно, що санкційна політика Заходу щодо дій урядів цих держав має бути більш дієвою та болючою. Адже фактично ці дві країни є спонсорами держави-терориста. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Він наголосив, що північнокорейські балістичні ракети КN-23 — це похідна від російських ракет “Іскандер-М”. Але і ті, й інші становлять досить серйозну загрозу.

“Єдине, що північнокорейські ракети не завжди летять туди, куди їх відправляють оператори. Часто вони дають збій, однак досить великі обсяги цих ракет дозволяють росіянам здійснювати масовані ракетні атаки по Україні з використанням балістики”, — сказав експерт.

Проблема, за його словами, також полягає в тому, що Північна Корея здатна масштабувати виробництво цих ракет за відповідного фінансування та постачання необхідних складників.

“До того ж вони намагаються апгрейдити цей тип ракет. Нещодавно я прочитав у стрічці новин повідомлення про те, що вони використовували ракету КN-23 з бойовою частиною близько 4,5 тонн. Ми тільки можемо собі уявити, наскільки велика руйнівна потужність такого типу ракети. І загалом не настільки важлива її точність. У будь-якому разі, в радіусі кількох сотень метрів усе буде знищено, буквально перетворено на попіл. Тому така діяльність північнокорейських партнерів Москви викликає тривогу. Має бути більш дієва санкційна політика щодо Пхеньяну та Тегерану, адже фактично ці дві країни є спонсорами держави-терориста”, — акцентував Селезньов.

До цього списку варто було б додати й Республіку Білорусь, вважає він. Хоча останнім часом постачання озброєнь і боєприпасів з території Білорусі до РФ не фіксується.

“Найімовірніше, це пов’язано не з проявом доброї волі самопроголошеного президента Лукашенка. А просто склади та бази вже настільки вихолощені російськими емісарами, що брати щось, власне кажучи, нічого”, — доповнив спікер.

Владислав Селезньов зауважив, що Північна Корея на сьогодні — одна з найбільш мілітаризованих країн світу.

“Довгі роки північнокорейці, не доїдаючи, не досипаючи, створювали величезну кількість засобів ураження. І артилерійська компонента у них досить потужна: і за кількістю стволів, і за кількістю вироблених до них артилерійських боєприпасів. Нині частина цих боєприпасів переміщується в межах відповідних рішень і домовленостей між Москвою і Пхеньяном. І ймовірно, що ті цифри, які раніше озвучив міністр оборони Південної Кореї, а там йшлося про кілька мільйонів артилерійських боєприпасів різних калібрів, які постачає РФ, відповідають дійсності”, — сказав гість ефіру.

Експерт також звернув увагу на те, що на півдні Російської Федерації низка баз і арсеналів розширюють свої потужності, територію для складування додаткових партій боєприпасів.

“Я так думаю, що якраз вони зосереджені на тому, щоб приймати нові партії боєприпасів, ракет з території Північної Кореї”, — додав спікер.

Він не виключає, що росіяни шукатимуть будь-які варіанти та можливості для посилення і масштабування обсягів виготовлення продукції військового призначення.

“Наскільки це все буде успішно? Насправді тут впливає низка факторів: доступність сучасних технологій для російських виробників озброєння і техніки, наявність відповідної сировини, наявність фінансування. На превеликий жаль, багато країн світу продовжують закуповувати сировину, енергетичні товари у РФ, тим самим фінансуючи військову агресію РФ”, — сказав Селезньов.

Іран перебуває під санкціями практично 50 років, але все ще здатний виготовляти високоточну зброю, ті ж дрони, ті ж ракети, які можуть долати великі відстані та створювати чимало проблем, доповнив спікер.

“Тому щось потрібно змінювати. Зокрема в принципах санкційної політики, яка явно має бути більш дієвою і більш болючою для тих суб’єктів, щодо яких вона спрямована”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: У Заходу немає важелів впливу, щоб послабити співпрацю Ірану з Росією, — Семиволос

Раніше радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив: передаючи Росії ударні дрони та ракети, Іран є співучасником масових убивств цивільного населення в Україні.

Прямий ефір