Російська Федерація продовжує шантажувати світ виходом із зернової угоди. РФ не тільки відмовляється виконувати ті зобов’язання, які на себе взяла, а й загрожує безпеці проходу комерційних суден через Чорне море. Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
“Це дуже важлива угода, тому що вона дає можливість Україні експортувати. Експорт дає можливість Україні отримувати валюту, а гроші йдуть в економіку країни. У період війни, коли економіка України в поганому стані, аграрний експорт становить близько 70%. Логістика через Чорне моря більш вигідна — вона має можливість за один раз завантажувати достатню кількість зерна”, — розповів він.
Світ потребує українського продовольства. Якщо Україна перестане експортувати зерно з тих чи інших причин, у світі одразу піднімуться ціни на продукти.
“Коли на початку повномасштабного такого наступу Росії на території України були заблоковані можливості експорту, ціни у світі на продовольство дуже зросли. Це говорить про те, що присутність українського зерна на міжнародних ринках дуже важлива і впливає на продовольчу безпеку для країн, особливо бідних країн Африки, Азії”, — пояснив експерт.
Світова спільнота має вжити якихось заходів впливу на Російську Федерацію.
“Росія не готова до конструктивного діалогу. Росія не готова виконувати ті зобов’язання, які на себе бере. Нам потрібно думати про те, як забезпечити безпеку проходження кораблів у Чорному морі. Тому що те, що робить Росія — це не тільки тероризм щодо інших держав, які не отримують українське продовольство. Це і піратство у XXI столітті”, — сказав Марчук.
Росії вигідно гальмувати або блокувати експорт українського зерна.
“Коли ми говоримо про неможливість продавати українське зерно, цим дуже користується Росія. Статистика говорить сама за себе. Протягом 2021 року Росія реалізувала близько 35 млн т зернових. У період активної бойової фази в неї зріс експорт до 45 млн т. Це говорить про те, що коли гальмується експорт з України, на ці ринки активно заходить Росія”, — констатував експерт.
Читайте також: Щоразу за місяць до продовження зернової угоди починаються крики з Росії: як вплинути на країну-агресора, розповів Марчук