Те, що відбувається в росЗМІ через бунт Пригожина, — кінець пропаганди в тому форматі, в якому її знали, — дослідник медіа

Російські пропагандисти. Колаж: dsnews.ua

Російська пропаганда вчора припинила існувати в тому форматі, в якому її всі знали. У перші години заколоту глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в студіях росТБ була лихоманка. Пізніше вона перейшла в “парад лояльності” до режиму. У найскладнішій ситуації опинилися воєнкори, які з Пригожина зробили потужну політичну фігуру. Про це сьогодні, 25 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дослідник медіа Григорій Асмолов.

“У цьому випадку ми, по-перше, бачимо, що те, що відбувається останніми днями, це — кінець російської пропаганди в тому форматі, в якому ми її знали. Російські засоби масової інформації переходять від формату пропаганди до формату кризової комунікації, це означає, що замість того, щоб пояснювати вкотре навіщо потрібна агресія проти України російським громадянам, вони намагаються пояснити, що відбувається всередині країни, намагаються переконати, що за те, що відбувається, несе відповідальність перша особа, тобто президент”, — сказав він.

Дослідник додав, що тому перші кілька годин була дуже потужна лихоманка, різні ЗМІ не знали, як діяти.

“З одного боку, сам факт того, що був екстрений випуск, уже дивує, у них набралося сміливості цей екстрений випуск зробити і визнати, що щось відбувається, а не тільки запускати “Лебедине озеро” як це було в минулому. Але з іншого боку, дійсно ця лихоманка, розлад, нерозуміння, що робити, спостерігалося особливо в перші години, поки не було вироблено єдиної позиції”, — каже Асмолов.

За його словами, вже за кілька годин після виступу Путіна було дано директиву на свого роду “парад лояльності”. Усі ЗМІ наповнилися виступами губернаторів, які наче один за одним під лінійку зізнавалися в лояльності до президента, закликали Пригожина зупинитися.

“Тобто якась єдина лінія явно була присутня. Але в найскладнішій ситуації тут опинилися воєнкори. Останні кілька днів, відтоді, як ця ситуація почалася, дуже багато хто говорить про те, що насправді основні винуватці цієї ситуації навіть не Пригожин, а воєнкори, які зробили з Пригожина таку потужну політичну фігуру. І тому воєнкори зараз особливо боятися за свою позицію і намагаються якось вирівнятися і діяти відповідно до лінії Кремля”, — підсумував Григорій Асмолов.

Читайте також: Демарш Пригожина: хронологія заколоту, який закінчився за 200 км від Москви (ВІДЕО)

Нагадаємо, на думку політолога і політтехнолога Аббаса Галлямова, марш Пригожина на Москву — це політична криза, у якій були спроби військового перевороту, але для повноцінного військового перевороту бракувало політичної декларації, політичної інтенції та політичного наміру.

Прямий ефір