Система мілітаризації українських дітей на окупованих Росією територіях не однакова. Наприклад, у кадетських козацьких корпусах, які створені практично в усіх населених пунктах Луганської області, окрім мілітаризації та доктрини нації, насаджується дітям радикальне православ’я. Про це сьогодні, 29 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів доктор філософії з політичних наук Павло Лисянський.
“Зараз на території Росії й на тимчасово окупованій території України Російська православна церква (РПЦ) благословляє на вбивства, і дітей теж. Тобто з дітей створюють “православний халіфат”. Водночас якщо дитина з окупованої території потрапляє кудись до Дагестану чи до Чечні, там теж є система мілітаризації. Тільки вона заснована вже на іншій релігії”, — розповів Лисянський.
Тому, за словами спікера, кожен випадок із дитиною, яку вдалося повернути — індивідуальний і, відповідно, робота ведеться з кожною дитиною індивідуально.
“З дітьми постійно працюють психологи. Повернення дітей — на контролі у президента України та омбудсмена Дмитра Лубінця. Цим питанням також займаються міжнародні партнери, надають підтримку, зокрема фінансову, ЮНІСЕФ тощо. Але проблема ускладнюється тим, що якщо раніше мілітаризацією українських дітей Росія активно займалася з 12-13 років, то зараз усе це вводять із першого класу. Ось багато наших західних партнерів бояться застосування атомної бомби. Але те, що роблять окупанти з дітьми на окупованій території, — це буде ефект атомної бомби, але в майбутньому”, — підсумував Павло Лисянський.
Читайте також: У Дніпрі відроджується культурний центр з окупованого Сіверськодонецька — подробиці (ВІДЕО)
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.