Більшість німців налаштовані, як свідчать опитування, проти передачі Україні далекобійних ракет TAURUS. Проте є аргументи, щоб їх переконати. Один із них — наочний приклад використання Україною вже переданих Британією та Францією ракет Storm Shadow/SCALP. Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі FREEДОМ.
“Це не до 500 км, це не TAURUS, але до 300 км. Україна їх використовує для завдання ударів по військових об’єктах Росії в окупованому Криму. Це працює. Україна жодного разу не використовувала ці озброєння по території Росії. Тільки по окупованих частинах України. Це є аргументом. Це можуть підтвердити всі: Україна не використовує зразки західного озброєння по території Росії”, — коментує він.
Ще один аргумент — спростування російських маніпуляцій, коли Москва тисне “на нерв” німецького суспільства, нагадуючи Німеччині про розпалювання двох світових воєн.
“Всі розуміють, хто зараз розпалює війну і підриває безпеку в Європі. Це точно не Німеччина, це Росія”, — наголосив Мусієнко.
Головний аргумент, на думку керівника Центру військово-правових досліджень, полягає в тому, що повернення до миру, після розв’язаної Росією війни, можливе лише зі зміною підходів до безпеки.
“Мирне життя і ті мирні дні, про які ми всі думаємо і яких ми всі бажаємо відверто, окрім Путіна, звісно, та його війська, на жаль, закінчилися. І для того, щоб повернутися до того мирного життя, звичного, необхідно змінюватися. Тому що умови змінилися, і люди повинні змінити думку <…> і підійти до питання безпеки як до базової потреби, без чого не буде більше жодних соціальних виплат, жодних подорожей, жодного розміреного життя”, — додав Олександр Мусієнко.
Нагадаємо, раніше військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі FREEДОМ зазначив, що федеральний канцлер Німеччини, відмовляючи Україні в передачі далекобійних ракет TAURUS, спирається на думку більшості населення країни. На нього, зі свого боку, впливають і російські інформаційно-психологічні спеціальні операції (ІПСО), і півтора мільйона росіян, які мешкають у ФРН.