Танки, літаки, артилерія: союзники України допомагають наблизити завершення війни (ВІДЕО)

Німецькі танки Leopard. Фото: dw.com

У липні журнал Politico повідомив, що коаліція з 11 країн на чолі з Данією та Нідерландами готова розпочати навчання українських пілотів управлінню винищувачами F-16, але не може цього зробити без офіційного дозволу США. 9 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що президент Джо Байден дав дозвіл на підготовку українських льотчиків, інформує FREEДОМ.

“Як ви знаєте, Данія і Нідерланди займають провідну роль в організації навчання. Президент дав добро на проведення навчання, але наразі в мене немає жодної додаткової інформації про тих пілотів, які проходитимуть навчання”, — сказала Сінгх.

Ключові деталі, включно з датами, місцем проведення і тривалістю навчального курсу, ще опрацьовуються, заявив наприкінці липня координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Журнал Politico повідомив із посиланням на джерела, що вже визначено першу групу українських льотчиків для навчання на літаках F-16.

“Я думаю, що чим більше можливостей ми їм дамо на полі бою, тим швидше закінчиться війна. І це головне. Розгром армії — ключ до будь-якої довгострокової можливості переговорів про мир. І поки цього не буде зроблено, все інше буде побічним шоу… Наприклад, F-16, ось це може переломити перебіг війни в Україні”, — сказав експерт з питань національної безпеки та оборони Американського інституту підприємництва Гаррі Шмітт в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

Сполучені Штати продовжують всебічну підтримку України. Найближчими днями Вашингтон оголосить про новий пакет військової допомоги Києву, заявили в Держдепартаменті США.

“Як уже говорилося, ми продовжуємо постачати Україні артилерійські системи, цілу низку озброєнь. Пізніше цього тижня будуть зроблені нові оголошення про додаткову допомогу, яку ми плануємо надати Україні. Що стосується передачі Україні будь-яких інших потенційних ракетних систем, або інших систем оборони — ми завжди розглядаємо такі заходи”, — заявив офіційний представник Держдепартаменту США Метью Міллер.

Агентство Reuters повідомило, що до нового пакетау військової допомоги увійдуть обладнання для розмінування, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Patriot, протитанкових комплексів Javelin, реактивні ракети для РСЗВ HIMARS, а також інша техніка та боєприпаси. Загалом — на суму в 200 млн доларів.

Незабаром Збройні сили України отримають і нові Leopard. Німецький концерн Rheinmetall викупив у Бельгії 50 танків. За даними видання Handelsblatt, вони будуть переобладнані, а потім 30 з них передадуть Україні.

Читайте також: США продовжують надавати Україні військову допомогу: чого очікувати найближчим часом (ВІДЕО)

Прямий ефір